Galerii: XII noortepeo tuli süttis tuhandetest südametuledest

16. aprillil lükati hoog sisse Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva pidustustele. Selle märgiks süüdati Eestis ja kaugemalgi sajad XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” tuled.

XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” tervituse saatsid Kurgjalt eestimaalastele teele rohkem kui 300 lauljat ja tantsijat. Omal moel võib seda võtta ka kui tänusõna kõikidele, kes kuulsid laulu- ja tantsurahva kutset süüdata oma lõke, tõrvik või küünal.

“Suur tänu Sulle, kes Sa meiega koos XII noortepeo tule süütasid! Eestimaa sai oma sajanda juubelipeo alguspäeval tuledesäras kaunilt ehitud. Ma loodan, et see meie kõigi südametuledest läidetud leek toob meid suvel taas jälle kokku Tallinnasse laulu- ja tantsupeole,” ütleb XII noorte tantsupeo pealavastaja Margus Toomla. “Eesti Vabariigi juubeli künnisel kõigi meie inimeste ühisel väel süttinud tuli on nagu meie rahva ühine hüüd “Mina jään”,” lisab XII noorte laulupeo peadirigent Heli Jürgenson

Kurgjal peetud presidendi sõnavõtust jäi kõlama ka soov, et Eesti ei oleks mitte ainult riik ja koht, kus elada, vaid eelkõige kodu. “Me kõik teame, et sõnal kodu on eesti keeles eriline tähendus. Kodu on koht, kus saame, isegi peame, mõtlema tulevikuliselt ja üle põlvkondade,” kõneles president. Põlvkondadevahelist sidet said samaaegselt kõige otsesemal moel kogeda kõik need tuhanded inimesed, kes süütasid oma pereringis, kogukonnas või kodulinnas südametulest XII noorte laulu- ja tantsupeo tule.

Eriti suurt rõõmu tegi XII noorte laulu- ja tantsupeo korraldajatele ka see, et inimesed tulid kaasa üleskutsega jäädvustada oma tulesädemed foto või videona ning jagasid neid sotsiaalmeedias. Vaata, kuidas süttis tuli näiteks Tarvastu südames siit, milline nägi välja südametule süütamine Suurupis siit ning kõiki teisi vahvaid jäädvustusi Instagramis ja Facebookis kasutades otsingut #minajään.