XII noorte tantsupidu otsib laulvaid peategelasi

XII noorte tantsupeo lavastusgrupp ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus on korraldamas üle-eestilist konkurssi tantsupeo peategelaste leidmiseks. Konkursi eesmärk on leida hea lauluoskuse ja näitlejameisterlikkusega noormees ja neiu 2017. aastal toimuva XII noorte tantsupeo peategelaste rolli. Konkursi eelvoorudesse registreerus enam kui 80 noort üle Eesti.

Tantsupeo pealavastaja Margus Toomla sõnul oodati kandideerima noormehi ja neide, kes on sündinud aastatel 1996-2001 ning kes on valmis osalema tantsupeo ettevalmistavates proovides, salvestustel ja etendustel ajavahemikus aprill 2016 – juuli 2017.

Konkursi eelvoorud toimuvad üle Eesti 28. jaanuarist 16. veebruarini XII noortepeo terepäevade raames.

Eelvoorudes tuleb Margus Toomla sõnul igal kandidaadil esitada üks vabalt valitud eestikeelne a capella laul pikkusega kuni kaks minutit, samuti õppida pähe ja esitada korraldajate poolt etteantud materjal ning olla valmis žürii poolt antud improvisatsioonilisteks ülesanneteks kohapeal.

“Etteasteid vaatab ja hindab komisjon, kuhu kuuluvad peo kunstilise toimkonna liikmed ja teised eksperdid. Kohale tasub tulla mugavates riietes, millega saab tantsida ja vabalt liikuda,” selgitas Toomla. Konkursi lõppvoor toimub 27. märtsil Tallinnas ning peaosatäitjad kuulutatakse välja 4. aprillil 2016. aastal.

Margus Toomla sõnul tasub kandidaatidel mõelda enda jaoks läbi ka XII noorte tantsupeo lugu. Tantsupidu soovib jutustada südamliku ja selge loo, mis peidab endas kogemuste läbi kasvamise, pärimuse väärtustamise ja hoidmise, vastutuse võtmise ja eluringi katkematuse kandmise teemasid. “Tantsupidu on inspiratsiooni saanud legendist “Koit ja Hämarik”, mille põhisõnumiks on meie lavastuses poisi ja tüdruku, Koidu ja Hämariku, kasvamine kullakera hoidmise vastutusest arusaamiseni,” jutustas Toomla.