13. uudiskiri “Minu pidu”

HEA SÕBER!

Sinuni on jõudnud kolmeteistkümnes XII noorte laulu- ja tantsupeo uudiskiri. Peoni on jäänud nüüd vaid kaks kuud ning meeleolugi muutub üha pidulikumaks. Tahaks juba õlg õla kõrval välja tulla ja koosolemisest rõõmu tunda. Hea võimaluse selleks enne suvist laulu- ja tantsupidu annab 6. mail eesootav üle-eestiline Teeme Ära talgupäev. See on aeg, mil näidata oma ühiseid väärtusi, panna käed külge ning aidata korda teha kõik meie väikesed ja suured laululavad ning tantsuplatsid. Tule sinagi kampa!

Seekordses uudiskirjas:

  • Tänavuse talgukevade peamiseks märksõnaks on valmistumine. Laulu- ja tantsurahvas on topeltõnnelik, sest valmistuda saab nii suviseks peoks kui ka 6. mai talgupäevaks. Vaatame, kus ja millele saab käed külge panna.
  • aprillil süttisid tuhanded südametuled ning nendest lõi särava leegina lõkkele ka XII noorte laulu- ja tantsupeo tuli. Vaatame jäädvustatud fotodelt ja videotelt, kuidas üle Eesti ja kaugemalgi tuld tehti.
  • Saame tuttavaks liigijuhtidega, kellest sel korral avavad oma mõttemaailma ukse XII noorte laulupeo puhkpilliorkestrite liigijuht Hando Põldmäe ning XII noorte tantsupeo neiduderühmade liigijuht Ulla Helin-Mengel.
  • Piilume ka kööki, et saada aimu, milliste suppidega üllatab Põltsamaa Felix pidulisi suvel ning milliseid maitseid leiab juba praegu poelettidelt.
  • Kiire ettevalmistuse vahepeal on põhjust heita pilk ka sellele, kuidas on läinud laulu- ja tantsupeo piletimüük. Vihjena olgu öeldud, et kes ise laulukaare alla laulma või tantsuväljakule tantsima ei lähe, sellel tasub sammud kiiremas korras Piletilevi müügipunkti seada.
  • Aprilli lõpus jõudsid meie usinad laulu- ja tantsupeolised sisse pugeda ka Riigikogu avatud ustest, et ligi 4000 huvilisele tutvustada ka seda, mida põnevat saab näha ja kuulda XII noorte laulu- ja tantsupeol “Mina jään”.
  • Laste ja noorte kultuuriaasta elamustuur Laste Vabariik sõidab suvel mööda Eestit, vaatame kus käiakse ja mida põnevat ette võetakse.
  • Eesti Rahva Muuseumi konservaator Laili Kuusmaa annab terve rea praktilisi nõuandeid, mis kuluvad marjaks igaühele, kes plaanib suvel peole rahvarõivastes tulla.
  • Ajaloorubriigis kirjutab Tartu Ülikooli doktorant Kadi Kähär-Peterson sellest, mis lisaks laulule ja tantsule veel laulu- ja tantsupeo lahutamatuks osaks on saanud.

XII noorte laulupeo ideekavandi autor Rasmus Puur ja XII noorte tantsupeo pealavastaja assistent Karmen Ong kutsuvad kõiki laulu- ja tantsupeolisi osa võtma “Teeme ära!” talgupäevast. Otsime üles kõik lauluväljakud ja tantsuplatsid ning lööme need 6. mail üheskoos särama! Teeme ära! Siis on hea olla ja jääda! #minajään #teemeära