Üheksa noort teevad solistina oma laulupeodebüüdi

2. juulil toimuval XII noorte laulupeol “Mina jään” kõlab 44 eripalgelist muusikateost. Kui dirigendipuldis saab oma esimese laulupeokogemuse 17 noort dirigenti, siis üheksa noort saab kõrvuti juba kogenud kolleegidega tunda esmakordselt ka laulupeo solistiks olemise vastutust.

Kokku laulavad solistid kaasa kuues laulupeo repertuaaris olevas teoses:

  • “Õhtu ilu” – solistid Sirlen Rekkor ja Katre Pukk
  • “Isamaa ilu hoieldes” – solistid Ivo Linna, Robert Linna, Indra-Mirell Zeinet ja Joosep Toomeste
  • “Meie laul” – plokkflöödil solist Iida Lepp
  • “Mets neidude vahel” – flöödil solist Marion Strandberg
  • “See on see maa” – šamaanitrummil solist Kristjan Mäeots
  • “Ei saa mitte vaiki olla” – ansambel Algorütmid, solistid Mihkel Tomberg ja Roland Karlson

Solistidest vaid Ivo Linnal ja Kristjan Mäeotsal on sarnases rollis varasem kogemus laulupeolt. Seega teeb XII noorte laulupeol oma solistidebüüdi üheksa noort muusikut.

Segakooride ees XII noorte laulupeol solistina üles astuv 19-aastane Indra-Mirell Zeinet võitis laulupeo solistikonkursi ning esitab koos Ivo Linna, Robert Linna ja Joosep Toomestega Alo Mattiiseni ja Jüri Leesmenti laulu “Isamaa ilu hoieldes”.

Jõhvist pärit Indra-Mirell valiti välja kuuekümne 16-20-aastase konkursil kandideerinud noore seast. “Olen varasemalt käinud XXV laulupeol “Ilmapuu”. Mäletan, kuidas juba siis, ise veel väike plikatirts olles, ühendkooride esituses “Isamaa ilu hoieldes” lugu kaasa laulsin. See oli lihtsalt uskumatult võimas tunne,” rääkis Indra-Mirell.

XII noorte laulu- ja tantsupeo keskmes on noore põlvkonna side oma maa, kultuuri ja vanema põlvkonnaga, mis koonduvad ühise mõiste alla “juured”. XII noorte laulu- ja tantsupeol osaleja on vabas Eestis sündinud põlvkond, kelle jaoks maailm on lahti, kuid kelle juured jäävad ikka hoidma sidet selle maaga. Need on noored, kelle väärtushinnangud ja teod alles hakkavad kujundama Eesti riigi ja rahva teed.