Välisööklates jagatakse välja 134 500 supiportsjonit

XII noorte laulu- ja tantsupeonädalal töötab täis tuuridel kaks välisööklat, üks lauluväljakul ja teine Kalevi staadionil. 117 töötajat ja vabatahtliku jagavad peonädala jooksul noortele ühtekokku 134 500 supiportsjonit.

Välisööklad alustavad tööd 28. juunil ning peolisi toidetakse viiel järjestikusel päeval. Välisööklaid juhtiva naiskodukaitsja Elle Vinni sõnul on kõige kiiremad päevad reede, laupäev ja pühapäev. “Reedel toidame Kalevi staadionil 10 300 ja lauluväljakul 11 200, laupäeval Kalevi staadionil 10 800 ja lauluväljakul 28 560 noort. Pühapäeval koondub kogu tähelepanu lauluväljakule, kus ootavad toitlustamist kõik rongkäigult saabujad,” täpsustas Vinni.

Selleks, et enam kui peolised saaksid laulupeo kontserdi eel söödud annab välisööklate juht lihtsa soovituse: “Ärge kogunege esimese supiliini juurde, vaid liikuge ühtlaselt ka tagumiste liinide juurde. Laua taga tuleks kõik kohad järjest täis istuda ning mitte jääda laua taha pikalt mõnulema. Mida kiiremini oma nõud ja kandikud pärast söögikorda ära viia, seda rutem saavad uued sööjad peale tulla.”.