ERM jagab laulu- ja tantsupeol rahvarõivaste kohta nõu

Eesti Rahva Muuseum on kohal nii tantsu- kui lauluväljakul, et soovijatele rahvarõivaste kohta nõu anda. Just ERMi rikkalikud rahvarõivakogud on võimaldanud rahvarõivapärandit elus hoida, nii et pidulistel on praegu võimalik kanda originaalilähedast rõivast – sellist, nagu meie esivanemad kandsid esimese üldlaulupeo aegadel.

Kalevi staadionil on avatud ERMi telk “Rahvarõiva abi”, kust saavad tantsijad igakülgset praktilist nõuannet ja tehakse ka rõivaste pisiparandusi: parandatakse lahti rebenenud seelikuäär või püksisäär ja õmmeldakse ette nööbid. Vajadusel saavad pastladki katki läinud paelte asemele uued või liimitakse kinni kinga lahtitulnud tald. Kel on mure plekkidega, siis üritame ka nendest jagu saada.

ERMi telk “Rahvarõiva abi“ on Kalevi staadionil avatud:

  • 29. juunil kell 12.00–20.00
  • 30. juunil kell 10.00–21.00
  • 1. juulil kell 12.00–15.00 ja 18.00–21.00

Lauluväljakul pakub ERM võimalust osaleda erinevates õpitubades, sest traditsioonilised käsitööoskused on osa meie vaimsest kultuuripärandist. Lastele õpetatakse lihtsamaid töövõtteid: erinevates tehnikates paelte punumist ning mitmesuguseid puu- ja tohutöid. Osavamatel on võimalus endale ka säärepaelad valmis teha ja tütarlapsed saavad täiendada oma pidukostüümi isetehtud helmekeega. Teadmisi saab peremärkidest ning soovijatel on võimalus oma märk kujundada ja see puidule põletada või lõigata. Soovime ja loodame, et iga õpikojas meisterdatav ese või ehe kannaks laulu- ja tantsupeo “Mina jään” mõtet.

Lauluväljakul on ERMi telk avatud 1.–2. juulil kell 10.00–20.00