10. veebruarini saab tellida soodushinnaga noortepeo särke

Vahetult enne jõulupühi algas XII noortepeo särkide soodushinnaga eeltellimine. Osalejatele mõeldud erksavärviliste särkide eeltellimise aeg pikenes 10. veebruari südaööni, et kõik kollektiivijuhid jõuaks oma lauljatele-tantsijatele õiges mõõdus ja meelepärases värvis särgid välja valida.

Tellimusi on esitatud juba mitu tuhat ning aktiivne tellimine käib. Siiski tasub võimalusel tellimust viimasele hetkele mitte jätta, sest tootmine on ajamahukas ning esimesena saavad särgid kätte need kollektiivid, kes varem oma tellimuse esitavad. Hiljem on tootja lubanud saata laulu- ja tantsupeo särgid müügile ka kauplustesse.

“Kõik laulu- ja tantsupeo särgid on algusest lõpuni Eesti inimeste poolt siinsamas ka valmis tehtud. Kogu tootmisprotsess ning kvaliteedi tagamine võtavad aga paratamatult oma aja, mistõttu on oluline, et kõik oma eeltellimuse 10. veebruariks ära teeksid. Kui keegi mõtleb, et küll jõuab kevadel tellida, siis paraku seda võimalust ei ole. Ainuüksi kanga tootmine võtab aega kuni kolm nädalat,” rääkis Katarina OÜ omanik Kristi Täht. Katarina OÜ, mis esindab kaubamärki Marat korraldab särkide tootmise, arveldamise, tarne ja edasise kliendisuhtluse.

Põhikogus särkidest toodetakse seega valmis eeltellimuste alusel. “Laulu- ja tantsupeo sõbrad, kes ise peole registreeritud ei ole ning seetõttu ka registri kaudu eeltellimust teha ei saa, võiksid lähinädalate jooksul oma tellimuse otse meile edastada,” ütles Täht. Kontaktisikuks on Kristi Täht (tel. 5056191).

Valida on nelja värvi vahel, mis lähtuvad peo nelja aastaaega tähistavatest põhivärvidest: kollane suvi, oranž sügis, lilla talv ja roheline kevad. Särgid on kujundanud XII noortepeo kunstnik Kerstin Hallik. Tulevast nädalast jõuavad särkide näidiskomplektid koos fotokataloogidega maakondlike kuraatorite vahendusel ka eelproovidesse.

“Särgid kannavad oma suure peremärgiga sõnumit – Sa oled hiigelsuure laulu- ja tantsupeopere liige,” rääkis Hallik. Kunstniku sõnul asub silmatorkav peremärk naistesärkidel paremal ja meestesärkidel vasakul pool. “Koos käies ja tantsides moodustavad need kokku peo peremärgi. Laste särkidel asub märk kollasel ja lillal särgil paremal ning rohelisel ja oranžil särgil vasakul pool,” kirjeldas Hallik.

Lisaks T-särkidele on võimalik valida avar erimudel, mida toodetakse suurustes XS kuni XL. Erimudeleid on kahes värvitoonis – valgeid ja siniseid. Need särgid teeb eriliseks seljale trükitud XII noortepeo peremärk, mille iga ostja saab soovi korral särgist ise välja lõigata.

Kunstniku sõnul on piltide järgi särkidele tagasiside olnud väga positiivne. “Küsimusi on tekitanud erimudeli seljal oleva märgi väljalõikamise võimalus. Osad tahavad kohe õhinal proovida, teised kahtlevad, kas ikka tasub kääre sisse lüüa. Oleme öelnud, et märki ei pea särgist välja lõikama, aga kui lõigata, siis ikka vaid erimudelil. Kui kogu märki ei tihka lõigata, võib ka vaid mõned elemendid,” rääkis Hallik.

Küsitakse ka särkide suuruste kohta. “Oleme teavitanud, et naiste ja meeste mudelid on kitsa lõikega, kuid venivad (sisaldavad 5% elastaani), laste särgid on 100% puuvillast ja nelinurkse lõikega ehk pigem laiema lõikega mudelid,” lisas Hallik. Kellele tundub, et täiskasvanute särk on liialt kitsas, saab tellida erimudeli, mis on avaram.

Särkide tootmise, arveldamise, tarne ja edasise kliendisuhtluse korraldab Katarina OÜ, mis esindab kaubamärki Marat. Meestesärk maksab 10,50 eurot, naistesärk 9.50 eurot, lastesärk 8,60 eurot ning erimudel 13,20 eurot. Särkide eeltellimine toimub läbi laulu- ja tantsupeo registri. Piiratud koguses jõuab kevadel särke müügile ka FIFAA ja Selveri poelettidele.

Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilased Ann-Lisett Rebane, Katariina Kivi, Hendrik Lõhmus ja Eik Erik Sikk näitavad, kuidas noortepeo särgid selga istuvad. Video ja muusika autor Ann-Lisett Rebane: