Laulupeol osaleb pea 1000-liikmeline sümfooniaorkester

Pea 1000-liikmelise XII noorte laulupeol osaleva sümfooniaorkestri muudab liigijuht Jüri-Ruut Kanguri sõnul eriliseks see, et selles teeb kaasa ka umbes 80 ettevalmistusorkestrite noort muusikut, kellele see on elu esimene kogemus suures sümfooniaorkestris.

Sümfooniaorkestrite repertuaar on Kanguri sõnul XII noortepeol piisavalt keerukas, hariv ja mitmekesine. “Eilne läbimäng näitas, et üsna keerulistes akustilistes ja distantsilistes tingimustes õnnestus hiigelorkester koos siiski hingama ja musitseerima saada. Koosmäng toimis ja noored saavad laulupeost kindlasti positiivse kogemuse ja suure emotsiooni kogu eluks,” rääkis Kangur.

Omad korrektuurid tegi eilne tuuline ja vihmane ilm ka sümfooniaorkestrite plaanidesse. “Kui laulda ja tantsida veel vihmas saab, siis keelpille vihma käes ei mängi. Seetõttu otsustasime orkestrid viia kõrgemale laulukaare alla. Ehkki kontakt dirigendiga on kaugem, on akustiliselt see isegi parem,” rääkis Kangur.

Kiidusõnu jagus liigijuhil rohkelt ka umbes 80-le ettevalmistusorkestrite noorele. “Neile on tehtud laulupeoks lihtsamad partiid, sest suurem osa on neist pilli õppinud kõigest kaks-kolm aastat. Olen kindel, et täna saadav emotsioon innustab neid pilli edasi mängima,” rääkis Kangur. Eks sellises suures orkestris aitavad suuremad väiksemaid ja kogenumate mängijate eeskuju viib edasi ja harib orkestrimängus ka algajamaid, ütleb Kangur. “Nii on see olnus eelmistel laulupidudel, saab kindlasti olema ka seekord ning ka edaspidi,” lisab ta.

Lisaks Jüri-Ruut Kangurile on sümfooniaorkestrite liigis sel korral kolm noort dirigenti – Riivo Jõgi, Martin Sildos, Rasmus Puur –, kes kõik teevad oma laulupeo dirigendidebüüdi.