19. uudiskiri “Minu pidu”

Hea lugeja!

Peonädal on hooga käima läinud ning esimesed proovidki tantsupeo harjutusväljakutel juba selja taha jäänud. Tallinn on energilistest tantsupeolistest tulvil, peagi saabuvad ka laulupeolised. Nii lapsed kui nende juhendajad kinnitavad ühest suust, et kõik liigub õiges suunas ja kulmineerub nädalalõpul meeldejääva peoga. Kuigi ilmateenistus lubab nädalavahetuseks üsna heitlikku ilma, ei heiduta see osalejaid. Laulu- ja tantsupidu on kõigi osalejate ühine pingutus, vastutus ning ühine rõõm.

Seekordses uudiskirjas:

  • Noortepeo kunstilised juhid ja korraldajad kutsuvad kõiki üles heiskama laupäeval ja pühapäeval sinimustvalgeid rahvuslippe, et ühine rõõmupidu jõuaks igasse koju.
  • Tantsupeo 1.-2. klassi segarühmade liigijuht Agne Kurrikoff-Herman ja 5.-6. klassi segarühmade liigijuht Rauno Zubko jagavad oma esimesi mõtteid pärast pikka proovipäeva harjutusväljakutel.
  • Politsei annab edasi omapoolsed soovitused, et pidu saaks kõikidele turvaliselt peetud, osalejad jääksid terveks ning kaotatud ja leitud asjadki leiaks omaniku kiiresti üles.
  • XII noorte laulu- ja tantsupeo meeskond tuletab peo eel meelde, et pealtvaatajate heaolu silmas pidades ei pääse peo ajal nii tantsu- kui ka lauluväljakule vihmavarjudega.
  • Teeme ülevaate sellest, mis järjekorras maakonnad ja linnad pühapäeval rongkäigus liiguvad, et igaüks oma pereliikme, sõbra või tuttava pea 39 000 rongkäigulise hulgast üles leiaks.
  • Kalevi staadionil on viimastel päevadel lisaks tantsijatele tööd teinud ka kõik need tublid, kelle pingutuse tulemusel on üles seatud kogu tehnika, lava koos kaunistustega ning väljakule maha pandud tantsijatele vajalikud märgid.
  • Tänasest harjutavad koos tantsijatega Kalevi staadionil ka tantsupeo ansambel ja solistid – teeme juttu, kuidas neil senised proovid läinud on?
  • SOS Lasteküla ja Omniva koostööna on 1. ja 2. juulil lauluväljakul avatud heategevuslik postkontor – teeme ülevaate, mis see endast kujutab ja mida seal teha saab?

Eeloleval nädalavahetusel toimuva XII noorte laulu- ja tantsupeo tähistamiseks kutsuvad peo kunstilised juhid ja korraldajad kõiki eestimaalasi heiskama meie rahvuslippe, et tervet Eestit hõlmav rõõmupidu jõuaks igasse koju. “Laulu- ja tantsupidu on midagi üdini eestlaslikku ja oma, mille tähenduse näitamise üheks ilusaimaks viisiks võiks olla oma kodu kaunistamine meie rahvuslippudega,” ütles XII noorte laulupeo üks ideekavandi autor, helilooja ja dirigent Rasmus Puur.