Saame tuttavaks: “Mina jään” mudilaskooride liigijuht Annelii Traks

saame-tuttavaks-mina-jaan-mudilaskooride-liigijuht-annelii-traks
Annelii Traks

XII noorte laulupeo mudilaskooride liigijuht Annelii Traks jagab oma mõtteid eesootava peoga seotud ootustest, meeskonnast ja mälestustest.

Millise ootusega lähed vastu XII noorte laulupeole?
Ootan ja loodan, et lapsed saavad laulud selgeks ning laulupeo kontserdil suudame kõik koos esitada need suure rõõmu ja õhinaga.

Kellest koosneb Sinu meeskond?
Minu meeskonnas on veel kolm väga toredat inimest. Kaie Tanner, kes töötab ka Eesti Kooriühingu tegevjuhina ning Eesti Raadio Laste Laulustuudio mudilas- ja lastekoori dirigendina. Jaanika Kuusik, kes laulab veel vokaalansamblis Vox Clamantis, on Rahvusooper Estonia poistekoori õppekoori ja poiste mudilaskoori, Tallinna Muusikakeskkooli mudilaskoori ja noortekoori dirigent. Silja Uhs, kes laulab segakooris “HUIK!”, on ETV Lasteekraani Muusikastuudio ettevalmistuskooride, mudilaskoori- ja lastekoori ning Eesti Noorte Segakoori dirigent.

Milline tähendus on Sinu jaoks sõnapaaril “mina jään”?
Minu peale võib kindel olla! Kui ma olen lubanud midagi teha – tulla, olla, jääda – siis nii saab ka olema.

Milline on Sinu kõige meeldejäävam mälestus seoses laulupeoga?
1987. aasta noorte laulupeo lõpus ühendkooris laulmine, kui minu poolt esimest korda laulupeole viidud Tallinna Westholmi Gümnaasiumi segakoori lauljad kutsusid mind, oma õpetajat, endi keskele laulma. Olin tänulik, et mu noored tahtsid jagada minuga oma rõõmu laulmisest ja võisin koos nendega tajuda seda meeletut ühtsustunnet.

Mida ja miks tooksid esile oma liigi repertuaarist?
Oleme oma meeskonnaga pannud igasse valitud laulu tükikesi oma hingest ning seetõttu on kõik laulud armsad ning moodustavad ühtse terviku. Mudilaskoori repertuaaris on Eesti rahvaviis “Uhti-uhti”, Mart Saare seatud rahvaviis “Laulu mõju”, Riho Esko Maimetsa ja Heiki Vilepi “Meie laul”, Piret Rips-Laulu ja Venda Sõelsepa “Lööb suvelaulu rohutirts” ning Priit Pajusaare ja Leelo Tungla “Soovide laul”.

Sinu üks praktiline soovitus noorele, kes tuleb laulupeole?
Võta kaasa rõõmus meel! Aga ära unusta ka mugavaid jalanõusid ja heledat peakatet ning kõik saab hästi olema!

Fotode autor:  Kirill Gvozdev