9. uudiskiri “Minu pidu”

HEA SÕBER!

Sinuni on jõudnud järjekorras üheksas ning selle aastanumbri viimane XII noorte laulu- ja tantsupeo uudiskiri. Alustasime tänavust aastat noortepeo mõttelise sõnumi “Mina jään” tutvustamise ja üle-Eestiliste terepäevadega. Otsisime ning leidsime tantsupeole silmapaistvad peategelased. Avasime üheskoos esmakordselt laulikud ning hakkasime õppima tantse – abiks selles said repertuaariseminarid. Korraldasime SOS Lastekülaga heategevusliku postkaardi joonistusvõistluse, mille võidutöid on nüüd sobilik jõulukaartidena saata. Oma mõtteid XII noortepeo ettevalmistusest ja ootusest on jaganud tantsupeo pealavastaja Margus Toomla, laulupeo peadirigent Heli Jürgenson, tantsutoimetaja Kadri Tiis, muusikatoimetaja Kersti Seitam, kunstnik Kerstin Hallik. Alustasime alles hiljaaegu uudiskirja vahendusel ka liigijuhtide ja peo repertuaari tutvustamist ning oma häid mõtteid on jaganud veel kümned laulu- ja tantsupeo kaasteelised.

Palju põnevat mahtus veel ka detsembrikuu uudiskirja. Kõige päevakajalise kõrval heidame sel korral Eesti Rahva Muuseumi abiga pilgu ka minevikku ning vaatame meie rahvast ühendavaid vanu jõuluaja kombeid ja traditsioone. Küllap leiab sealt mõtteid järgitegemiseks või vanade kommete taaselustamiseks ka eesseisvaks pühadeajaks.

Seekordses uudiskirjas:

  • Eesti Rahva Muuseumi teadur-kuraator Piret Õunapuu teeb ülevaate vanaaja jõulukommetest, millest mõnda oleks lastel näiteks pühade ajal tore järgi proovida.
  • Laulu- ja tantsupeo registris on alanud noortepeo erksavärviliste särkide eeltellimine. Särgid kujundanud XII noortepeo kunstnik Kerstin Hallik räägib neist lähemalt, aga nagu ikka ütleb üks pilt reeglina rohkem, kui sõnad seda suudavad.
  • Liigijuhtidest tutvustavad sel korral end, oma meeskonda, repertuaari ja peoga seonduvat poistekooride liigijuht Indrek Vijard ning 3.-4. klassi segarühmade liigijuht Kristiina Siig.
  • Kui eelmisel kuul rääkisime maakondlike kuraatorite väljakutseterohkest tööst, siis sel korral avab Kersti Seitam muusikatoimetaja mitte vähem põnevat tööpõldu ning selgitab juurde, kuhu me aasta lõpuks noorte laulupeo ettevalmistusega välja oleme jõudnud.
  • Tantsupeo poole pealt saame kaasa elada ühe Tallinna neiduderühma sünniloole, millest kirjutab Tallinna Inglise Kolledži õpilane Reti Kilvet.
  • Anname ülevaate, mida kujutab endast algav Eesti laste- ja noortekultuuri aasta, mille tunnuslauseks on “Mina ka!” ning eestvedajaks Eesti Lastekirjanduse Keskus.
  • Traditsioonilises ajaloorubriigis kirjutab Tartu Ülikooli doktorant Kadi Kähär-Peterson sellest, mis teemad on noorte tantsupidudel läbi aegade enam silma torganud.

Põnevat lugemist ja rahulikku pühadeaega!

Loe ka meie varasemaid uudiskirju: 2017.laulupidu.ee/category/uudiskirjad

Oleme alati rõõmsad ja tänulikud nii tagasiside kui ettepanekute eest teemade osas, et kõik huvitav saaks kindlasti kajastatud! Ootame kirju aadressile press@laulupidu.ee.

Põlvest-põlve jagatud ja edasi antud kogemustest kasvavad meile juured, mis meid eluteel hoiavad! Marju Lauristin räägib oma suhtest oma inimeste, oma maa ja oma ajaga… #minajään