Ehi end XII noortepeo peremärgiga

XII noorte laulu- ja tantsupeo peremärk kannab peo väärtusi ja on inspireeritud vanadest Eesti peremärkidest ning talurahva poolt loodud mustrikirjadest. Väärt suveniiri suvise peo meenutamiseks või kinkimiseks peo külalistele saab soodushinnaga tellida laulu- ja tantsupeo registri kaudu.

Märgid on kujundanud XII noortepeo kunstnik Kerstin Hallik ning neid saab kanda pluusikaeluses, rinnas, koti küljes, juustes või seal, kus ta sulle kõige enam meeldib. Märgil on selleks tugev magnetkinnitus. “Kõik märgid valmivad Eestis, neid valmistatakse lasergraveeritud kasevineerist. Lisaks kaunile välimusele, naturaalsele materjalile ning tähenduslikkusele on märgil ka mahe suitsune puidulõhn,” kirjeldas Hallik.

Kujutiste tähendused märgil:

  • Ringi kuju viitab eluringile, aastaringile ja päikesele
  • Rist on hinge sümboliks
  • Silmusnelinurk kannab edasi sugupõlvede vahelist ühtekuuluvust, kestmist, katkematust ja kordumist
  • Kaheksanurk kujutab kaheksat ilmakaart, tuule suunda, tasakaalu ja üksmeelt
  • Kaheksanurga sisse tekkiv ruut tähistab kodu – lätet, kust kõik alguse saab
  • Kriips ja täpp lisati olemasolevale peremärgile uue omaniku poolt. Peo märgil on neli täppi ja kaheksa kriipsukest, mis kokku tähistavad XII noortepidu

Märgi mõõt on 40 mm ning hind osalejale on 4 eurot. Märkide tootmise, arveldamise, tarne ja edasise kliendisuhtluse korraldab HelpiR OÜ, mis tegutseb Turundustugi kaubamärgi all. Märkide eeltellimine toimub läbi laulu- ja tantsupeo registri.