21. uudiskiri “Minu pidu”

Hea sõber!

Täna õhtul jõuab kätte kaua oodatud hetk, mil Kalevi staadion täitub noorte tantsijatega ning vaatajate ees rullub lahti lavastus, mille teljeks on põhjamaisele loodusele iseloomulik aastaaegade vaheldumine. Tähtis päev on täna ka laulupeolistel, kes saabuvad Tallinna, et alustada viimaseid ettevalmistusi oma pühapäevaseks kontserdiks. Selle kõige vahel tasub meeldetuletamist ka Rahvamuusikapidu, mis jõuab oma kulminatsioonini homme toimuva tasuta kontserdiga Poolamäe pargis.

Seekordses uudiskirjas:

  • Täna toimub XII noorte tantsupeo esimene etendus – asjaosalised annavad edasi mõned mõtted, mis enne suurt kulminatsiooni tahavad jagamist.
  • Täna saabuvad Tallinna noorte laulupeol osalevad suuremad lauljad ja pillimehed, et alustada pühapäevase kontserdi proovidega. Mudilased ja lastekoorid kogunevad lauluväljakule homme.
  • Rahvamuusika üks peamine funktsioon on läbi aja olnud tantsuks mängimine. Seetõttu on tantsupeoga lähedalt seotud ka Rahvamuusikute pidu, mis toob homme vaatajateni vägeva tasuta kontserti.
  • Suurel rahvapeol, mille keskmes on noored ja lapsed, juhtub ikka, et mõni asi läheb kaduma. Politsei abiga jõuavad kaotatud ja leitud asjad taas omanikeni.
  • Tule peole rattaga, sest nii laulu- kui ka tantsupeol korraldatakse tasuta valvega rattaparklad nii osavõtjatele kui ka pealtvaatajatele.
  • Lauluväljakul kui ka Kalevi staadionil on peo ajal väljas kauplejad, kes aitavad täita peoliste tühja kõhtu ja vajadusel neid ka rahvuslikult riietada.
  • Riikliku ilmateenistuse sünoptik teeb ülevaate, millist ilma kolmel peopäeval oodata on ja kuidas end vastavalt ilmale peoks valmis seada.
  • Eesti Olümpiakomitee alustas kampaaniaga, mis räägib spordi ja kultuuri seostest. Tippsportlased jagavad oma lugusid rahvatantsu- ja koorilauluelamustest.
  • Lauluväljakul avatakse täna fotonäitus “Laulupeotänav” – näitus on avatud laulupeo toimumise ajal.
  • Kalevi staadionil asuvas Tantsumuuseumi telgis avatakse täna näitus “EST-LAT-LIT Baltiriikide noorte tantsupeod” – kõik tantsupeole tulijad on teretulnud väljapanekut uudistama.

Mõnusat lugemist!

XII noorte laulu- ja tantsupeol korraldatakse parklad eraldi osavõtjate ja pealtvaatajate jalgratastele. Tallinna linn ehitab kõikide jalgrattaparklate aiad ning mehitab väljaspool peo suletud territooriume asuvad pealtvaatajate jalgrattaparklad ka valvuritega. Kui peole tulemas oled, siis pea meeles, et pealtvaatajate heaolu silmas pidades ei pääse peo ajal nii tantsu- kui ka lauluväljakule vihmavarjudega. Koju tasuks jätta ka muud esemed, mis võivad häirida või ohustada teisi peolisi.