XII noortepidu tulevad kajastama BBC, Economist kui ka New York Times

Nagu 2014. aasta üldpeo ajal, on ka tänavuse XII noorte laulu- ja tantsupeo vastu välispressi huvi suur. Peole on akrediteerunud üle 60 välisajakirjaniku, teiste hulgas on kohale tulemas mainekad kanalid nagu BBC, Economist, New York Times, Le Figaro või EuroNews.

Laulu- ja tantsupeo välismeedia juhi Maris Hellrandi sõnul on paljud rahvusvaheliste meediaväljaannete ajakirjanikud lisaks laulu- ja tantsupeole siin kajastamas Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust. “Nende hulgas on tuntud väljaanded nagu BBC, Economist, New York Times, Sunday Times, Bloomberg, Le Figaro, Süddeutsche Zeitung, EuroNews, aga ka harvem Eestisse sattuvaid ajakirjanikke riikidest nagu Hispaania, Kreeka, Rumeenia, Sloveenia, Luxemburg, Iirimaa,” loetles Hellrand. Kõige enam on seekordse noorte laulu- ja tantsupeo vastu huvi üles näidanud Saksamaa ajakirjanikud.

Laulu- ja tantsupeole tulevatest ajakirjanikest ligi kümmekond käisid Eestis ka 2014. aasta üldpeo ajal. Rahvusvahelise meedia jaoks on Hellrandi sõnul laulupidu ennekõike huvitav võimalus kogeda omal nahal “laulvat revolutsiooni” aga ka uurida, mis liigutab Eesti noort põlvkonda avatud Euroopas. “Mitu ajakirjanikku on rääkinud plaanist teha 360 kraadi videot. Saksa lastele mõeldud telekanal KiKa on juba peo eel jälginud ja filminud ühte koorilauljat ja saadab teda läbi ettevalmistuste ning peo enda,” tõi välimeedia juht paar näidet välismeedia plaanidest.