Laulu- ja tantsupeo sissepääsude juures töötavad tasuta rattaparklad

XII noorte laulu- ja tantsupeol korraldatakse parklad eraldi osavõtjate ja pealtvaatajate jalgratastele. Tallinna linn ehitab kõikide jalgrattaparklate aiad ning mehitab väljaspool peo suletud territooriume asuvad pealtvaatajate jalgrattaparklad ka valvuritega.

Osalejate jalgrattaparklad asuvad Lauluväljaku territooriumil Mere värava kõrval ja Kalevi Staadioni territooriumil harjutusväljakul. Osavõtjate jalgrattaparklad on samuti valvega, aga iga rattur lukustab enda jalgratta ise parkla piirdeaia sees olevate tarade külge.

Peol osalejate jalgrattaparklad on kasutatavad alates üks tund enne proovide algust ja valve lõppeb üks tund pärast viimase proovi või kontserdi lõppemist. Seega ööseks jalgratast parklasse jätta pole soovitav!

Pealtvaatajate jalgrattaparklate asukohad ja lahtioleku ajad:

Kalevi Staadioni piirkonnas asuvad parklad Staadioni tänaval ning Võistluse ning Püssirohu tänavate ristmiku lähedal. Need kaks jalgrattaparklat on avatud 30. juunil kell 18.00 – 22.00 ja 01. juulil kell 12.00 – 22.00.

Kalevi staadionil on peo ajaks loodud ka eraldi väikelaste vankrihoid, mis asub Lääne väravast sisenedes otse läänetribüüni taga.

Lauluväljaku ümbruse jalgrattaparklad asuvad Lauluväljaku Mere väravate kõrval, Narva maantee ja Oru tänava ristmiku lähedal ja Lauluväljaku Lasnamäe väravate läheduses. Kõik need jalgrattaparklad on valvega ja avatud 02. juulil kell 10.30 – 21.30. Pärast seda kellaaega jäävad parklas olevad jalgrattad järelevalveta!