Noortepeo lahutamatu osa – 15 tonni laulupeojäätist

Veebruaris otsustasid erinevate maitsetega jäätiseid degusteerinud lapsed, et laulu- ja tantsupeo jäätis saab sel korral olema vanillijäätis maasikamoosiga. Tänaseks on Väikese Tomi laulupeojäätis jõudnud müügile poelettidele.

Varasemale kogemusele tuginedes plaanib Premia suve jooksul toota 15 tonni laulupeojäätist. “See teeb kokku veerand miljonit jäätist, millele lisandub veel 65 000, mis jagatakse laulu- ja tantsupeolistele magustoiduks,” ütles Premia juhatuse esimees Aivar Aus.

Veebruaris Tallinna 21. koolis toimunud üritusel jäätiseid maitsnud laulu- ja tantsulapsed kiitsid kõige enam vanilli koorejäätist maasikamoosiga, mis tähendab, et lõbusa murumütsis Väikse Tomiga pakendist leiavad pidulised just selle maitsega vahvlikoonuse.

Laulupeo jäätis on saadaval Rimi, Prisma, Coop, Comarket, Grossi kauplustes ning lisaks sadades iseseisvates pisipoodides üle Eesti. “Arvutuste kohaselt peaks laulupeo jäätist poodidesse jaguma vähemalt sügiseni – lõpuks sõltub see muidugi sellest, kas suvi tuleb soe või mitte,” ütles Aus. Premia enimmüüdud jäätised on aastaid olnud Eriti Rammus koorejäätised ja Väikse Tomi pulgajäätised. “Usume, et laulupeojäätis jääb sortimendis oleva ligi saja jäätise müügitopis kolmekümne esimese hulka,” lisas ta.

Premia on olnud läbi ajaloo laulu- ja tantsupeo jäätisepartner, sest ettevõte on alati olnud truu oma missioonile toetada kultuuri. Tänu laste osalusele tehtud lõplikule maitsevalikule võib kindlalt öelda, et XII noorte laulu- ja tantsupeol saab platsil olema jäätis, mis lastele meeldib.