Ivo Linna: Vanaisa roll on saada Koidu ja Hämarikuga sõbraks

XII noorte tantsupeo peategelaste – Koidu ja Hämariku – kõrval on lavastuses oluline roll kanda ka Vanaisal. Sellesse rolli valiti kolmekordne vanaisa Ivo Linna, kellel äsja täitus 50 aastat hetkest, mil ta esmakordselt muusikuna lavalaudadele astus.

Tantsupeo põhiteemaks on pärimuse väärtustamine ning eluringi katkematuse edasi andmine. Pealavastaja Margus Toomla sõnul on Ivo Linna justkui põlvkondadevaheline side, mis aitab olulist edasi kanda. “Otsustasime Vanaisa rolli pakkuda Ivo Linnale ka põhjusel, et ta on tuntud igas vanuses osalejatele ja publikule ning ta sobitub oma olemusega sellesse rolli väga hästi,” rääkis Toomla.

Linna enda sõnul on ta küll aastaid tantsupidusid vaadanud publiku hulgas, kuid rahvatantsuringis pole ta küll kunagi käinud. “Otsus pakutud Vanaisa rollis XII noorte tantsupeol kaasa lüüa sündis siiski kiiresti. Olen väga õnnelik, et mind usaldatakse seda rolli kandma ja võtan seda täie tõsidusega,” kinnitas Linna.

Kolmkordne vanaisa Ivo Linna teab ka seda, et noored tahavad tihtipeale ise maailma muuta, nad ei kuula elukogemusega vanemaid või vanavanemaid. “Vanaisa roll Koidu ja Hämariku kõrval ei ole aga niivõrd õpetamine, vaid usalduse pakkumine. Vanaisa on kindluse sümbol, kelle varju on hea end hoida. Vanaisa pikkamööda loodud usaldus ja õigel ajal antud tarkused mõjuvad noorele tihti paremini kui vanemate kasvatused. Minu roll on saada lastega sõbraks,” selgitas Linna.2