Viimane võimalus osaleda postkaardi joonistusvõistlusel!

XII noorte laulu- ja tantsupeo ning SOS Lasteküla heategevuslikule postkaardi joonistusvõistlusele “Mina jään” on laekunud juba enam kui sada tööd. Joonistusvõistluse kolmest võidutööst sünnivad heategevuslikud postkaardid.

Osalema on oodatud kõik lapsed vanuses 7-19 eluaastat ning võistlustöid hinnatakse kolmes vanuserühmas. Joonistusi saab saata või tuua SOS Lastekülla 1. juunini. Seega veel jõuad ka oma töö meile saata!

SOS Lasteküla Eesti Ühingu välissponsorluse koordinaatori Hanna Uustali sõnul on saadetud juba enam kui sada väga eriilmelist tööd. “On osaletud klasside kaupa, kaasa on löönud eesti ja vene koolid, aga ka noored omal algatusel. Näib, et kõik osalejad on peo mõtte läbi hammustanud – kõige enam tundub olevat töid, mis seotud “minu inimeste” ja “minu koduga””, rääkis Uustal.

15. mail Paides toimunud tantsupeo esitlus-seminarile kaasatud pea 200 tantsulast said samuti võimaluse oma mõtted paberile panna ja konkursist osa võtta. Tantsupeo esitlusseminari proovide ja etenduse vahepeal oli lastel vaba aega, mille sisustamiseks räägiti joonistusvõistlusest ning kõik soovijad said oma võistlustöö kohapeal valmis joonistada.

Viimane võimalus osaleda postkaardi joonistusvõistlusel!

“Kokku saime Paides toimunud tantsupeo esitlusseminarilt ligi 30 pilti. Paljud võtsid oma töö veel koju kaasa, et see rahulikult lõpetada ja ise teele läkitada. Lastele seostuvad peo väärtustega väga erinevad asjad, alates robotite perekonnast ja lõpetades lumememmedega,” rääkis noortepeo kunstnik Kerstin Hallik.

Võistlustöid hindab žürii koosseisus: Heli Jürgenson (XII noorte laulupeo peadirigent), Margus Toomla (XII noorte tantsupeo pealavastaja), Epp Maria Kokamägi (kunstnik), Heinz Valk (SOS Lasteküla heatahte saadik), Kerstin Hallik (XII noorte laulu- ja tantsupeo kunstnik),  Liia Jung (Kunstihariduse Ühingu esimees) ja Margus Oro (SOS Lasteküla tegevdirektor).

Võistlustööde hulgast valib žürii igast vanuseklassist välja neli tööd. Parima töö väljaselgitamine toimub rahvahääletuse teel. Iga vanuseklassi võidutöö trükitakse SOS Lasteküla heategevuslikuks postkaardiks, mille müügist saadav tulu läheb SOS Lasteküla toetuseks.

Žürii väljavalitud tööd laetakse lehele www.lastejaam.err.ee, kus kõik soovijad saavad oma lemmiktöö poolt hääletada. Tööd on hindamiseks lehel väljas 10. juunist 31. juulini.

“Lastejaama lehel saab iga hääletaja valida igast vanuserühmast ühe lemmikpildi, millele oma hääl anda,” selgitas Lastejaama vastutav toimetaja Liis Mehine.

Võistlusele laekunud töödest korraldatakse virtuaalnäitus www.laulupidu.ee kodulehel ning samuti näitus Viru Keskuse neljanda korruse aatriumis, mis avatakse septembri keskel.

Täpsemalt saab konkursi kohta lugeda siit. Vaata ka konkurssi tutvustavat videoklippi: http://bit.ly/20psAIw.