Muuseumid pakuvad laulu- ja tantsupeolistele soodustusi

Mitmed Tallinna muuseumid pakuvad laulu- ja tantsupeolistele peo eel, ajal ja järel erinevaid soodustusi. Näituste ja ekspositsioonidega tasub tutvuda muuseumite kodulehtedel.

KUMU

XII noortepeo auks peab ka Kumu laulupeo nädalat. Teisipäevast neljapäevani (27.06-29.06) toimuvad ekskursioonid näitusel “Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis”. Näitus uurib, kuidas muusika ja helid on mõjutanud Eesti modernistlikku visuaalkultuuri läbi aegade. Lisaks näitusele toimub neljapäeval, 29. juunil kell 13-16 avatud töötuba, milles uuritakse muusika ja kujutava kunsti suhteid.

Näitusele pääseb muuseumipiletiga, mis on XII noorte laulu- ja tantsupeo pileti ettenäitamisel soodushinnaga. Laulu- ja tantsupeol osalejatele maksab Kumu pilet käepaela ettenäitamisel 3 eurot.

Lisainfo 

Energia Avastuskeskus

25. juunist kuni 6. juulini ehk nädal enne ja pärast XII noorte laulu- ja tantsupidu saavad kõik käepaelaga pidulised külastada Energia Avastuskeskust erihinnaga 3 eurot.

Keskuses on väljapanekul just laulupeo tarvis loodud koorilaulu eksponaat, millega saab proovida astuda laulukaare alla koorijuhi kingadesse. Laulupeo proovide ja kontserdi ajal on lauluväljakul võimalik mõningaid Energia Avastuskeskuse eksponaate ka ise proovida – saab teha tümpsu ja anda särtsu.

Lisainfo

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Laulu- ja tantsupeol osalevad lauljad, tantsijad ja pillimehed pääsevad peonädalal käepaelaga Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumisse tasuta. Kes aga jätab käepaela ümber käe terveks juulikuuks, pääseb terve kuu selle alusel muuseumisse soodushinnaga. Teatri- ja Muusikamuuseumis on avatud uus püsinäitus “Lood ja laulud”, kus on teatri ja muusika kaudu esindatud lood, mis kuuluvad Eesti kirjandusklassikasse ja laulud, mida teab iga eestlane.

Lisainfo

Eesti Ajaloomuuseum

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossi tallihoones on koostöös Soome Instituudiga avatud Soome Vabariigi 100. sünnipäeva tähistav näitus “100 Soome asja”. Näitus räägib Soomest ja soomlaseks olemisest argiste, uuenduslike ja humoorikate asjade kaudu.

XII noorte laulu- ja tantsupeolisele on käepaela alusel 28. juunist kuni 2. juulini näitusele sissepääs soodushinnaga 2 eurot.

Lisainfo

Tallinna Teletorn

Tallinna Teletornis on avatud näitus “Banaane ei ole. Ajareis Nõukogude argipäeva” – see on pilguheit 1970.-1980. aastatesse. Need, kes seda aega mäletavad, võivad meenutada toonast absurdsust ja rääkida sellest lastelegi. Need, kel Nõukogude ajaga otsest nostalgilist seost pole, saavad võimaluse heita pilgu raudse eesriide taguste inimeste igapäevaellu.

XII noorte laulu- ja tantsupeol osalejale on käepaela alusel Teletorni ja näituse pilet peonädalal (alates 26. juuni) 20% soodsam ning iga kümne laulu-, pilli- või tantsulapse kohta pääseb üks täiskasvanu sisse tasuta. Näitust ja Teletorni saab külastada eraldi või ühise piletiga. Gruppidel palutakse võimalusel eelregistreeruda teletorn@teletorn.ee või helistada +372 57503650.

Lisainfo 

Eesti Rahva Muuseum

22. juunil avati Tartus Eesti Rahva Muuseumis läbi aegade suurim rahvarõivanäitus. Esindatud on 150 rahvarõivakomplekti kõigist Eesti kihelkondadest. Näitus on jaotatud aastaaegade järgi neljaks teemaruumiks, kus jutustatakse ja näidatakse rahvarõivast suvel ja talvel, kevadel ja sügisel. Kõik laulu- ja tantsupeo käepaelaga külalised saavad rahvarõiva näitusele täispileti asemel terve juulikuu jooksul sooduspiletiga. Täispilet on 6 eurot, sooduspilet 4 eurot.

Peonädalal on Kalevi staadionil avatud ERMi telk “Rahvarõiva abi”, kust saavad tantsijad igakülgset praktilist nõuannet ja tehakse ka rõivaste pisiparandusi: parandatakse lahti rebenenud seelikuäär või püksisäär ja õmmeldakse ette nööbid.

Lisainfo