Tutvu XII noorte laulu- ja tantsupeo sisekorraeeskirjaga

XII noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” sujuva ja turvalise korralduse eelduseks on sisekorraeeskiri, mis tagab turvalise ja rõõmsa koosviibimise XII noorte laulu- ja tantsupeol. Palusime appi peo turvajuhi Peeter Sepa, et üheskoos olulisemad punktid üle vaadata.

Kõigile muretu laulu- ja tantsupeo elamuse tagab turvajuhi sõnul see, kui külastajad ja osalejad jälgivad üldtunnustatud käitumisreegleid, mille võib ju lühidalt kokku võtta ka õhtumaise kultuuriruumi kuldlausega: Ära tee teisele seda, mida sa ei taha, et sulle tehakse. “Hoiame väljakutel puhtust, paneme prügi selleks ettenähtud kohtadesse, ei sega teisi osalejaid, kuulame, mida korraldajad või turvatöötajad meile ütlevad,” loetleb Sepp. Laulu- ja tantsupeo sissepääsudes võivad turvatöötajad lisaks piletile kontrollida külastajal kaasasolevaid esemeid. Noorte laulu- ja tantsupeol ei ole loomulikult kohta ei alkoholile ega tubakale.

“Iseenesest mõistetavalt on keelatud lahtise tule tekitamine, grillimine ja mistahes pürotehniliste ning plahvatuslike vahendite kasutamine,” selgitab Sepp. Laulu- ja tantsupeo toimumispaikade ümbruses kehtib ka lennukeelutsoon, mis tähendab, et keelatud on kasutada droone ja mistahes teisi lennumasinaid (mudellennukitest kuni päris lennukite- ja helikopteriteni).

Laulu- ja tantsupidu on kõigi osalejate ühine pingutus, vastutus ning ühine rõõm. Võta palun aega ja tutvu kindlasti enne kohale tulemist kindlasti XII noorte laulu- ja tantsupeo sisekorraeeskirjaga.

Ära võta peole kaasa:

  • Alkohoolseid jooke;
  • Klaas-, plekk-, plastik- või muid anumaid, mille sisu või purunemine võivad ohustada enda või teiste turvalisust;
  • Esemeid, mis võivad takistada kellegi peol osalemist ja etenduse jälgimist või liikumist territooriumil;
  • Lemmikloomi;
  • Narkootilisi, pürotehnilisi, kergesti süttivaid, mürgiseid, radioaktiivseid, määrivaid, tugevalõhnalisi aineid, samuti kõikvõimalikke ebaselge koostisega aineid;
  • Külm- ja tulirelvi;
  • Rulluiskusid, rulasid, jalgrattaid (v.a selleks ettenähtud tingimustel sisenemiseks rattaparklasse).