Kalevi staadion on tantsupeoks valmis

Peonädala algus on Kalevi staadionil möödunud töiselt – üles on seatud kogu tehnika, lava koos kaunistustega ning väljakule maha pandud tantsijatele vajalikud märgid.

Muusikud mängivad etenduse ajal kellatorni katusel muusikute laval, tantsupeo peategelased Vanaisa, Koit ja Hämarik laulavad väljaku keskel asuval seitsmemeetrise läbimõõduga pöördlaval. Kontsert käib läbi nelja aastaaja ja Kalevi staadioni nõlvadele saavadki tähistatud pööripäevad. Laval laulavad solistid liiguvad etenduse jooksul lavalt nõlvade juurde ning lavale tagasi.

“Kalevi staadion on peoks valmis. Suured peremärgid kaunistavad väljakut kõigis neljas küljes. Muusikute lava ei ole kunagi varem nii värviline, hoogne, rõõmus ja suvine olnud,” kinnitas tantsuväljaku kujundaja Kristjan Suits.

Väljaku kaunistamise ettevalmistusi alustati juba aprilli teises pooles. “Kasutusel on mitmeid kilomeetreid kaunistuselemente ja kulunud on sadu liitreid värvi. Töö kulmineerus esmaspäeval ja teisipäeval, mil murule paigaldati märke, mis aitavad tantsijatel orienteeruda ning seati üles lavad ja tehnika. Umbes 800 potti erinevaid lilli paigutame lavale veel täna öösel. Seejärel võib küll öelda, et noored, kes Kalevi staadionile tulevad, saavad varakult kogeda õiged peotunnet,” lisas Suits.

Väljakumärgistuse meister Mart Saare sõnul võtab ühe väljaku märgistamine aega reeglina kaks tundi, Kalevi staadioni puhul aga koguni neli. Väiksematele väljakutele tuleb kokku paigutada umbes 80, Kalevi staadionile aga lausa 1600 märki. Selleks pani väljakul toimetanud meeskond algselt paika nurgad ning ääred. “Kalevi staadion on sümmeetriline, mis teeb töö lihtsamaks. Seejärel võeti kasutusele pikk mõõdulint, et paika panna märkide vahemaad, mille järel paigutati maasse punased ja mustad knopkakujulised märgid,” rääkis märgistuse meister.

Nüüd jäävad Mart Saare sõnul tantsijatele loetud päevad, et märgid selgeks saada ning õpitud tantsud mustri järgi paika seada. Enne etendusi ootavad Kalevi staadionil peoks valmistuvaid tantsijaid ees pikad päevad ja rasked proovid.