Tantsupeo esimesed tantsud kaante vahel

Järgmisel suvel toimuva tantsupeo õppematerjalide esimene osa ning sinna juurde kuuluv CD on juhendajatele tänaseks suuremalt jaolt välja jagatud ning tantsusammude õppimine võib alata.

Tantsutoimetaja Kadri Tiis annab järgnevalt lühikese ülevaate, milliseid õppematerjale tantsupeoks valmistujatel veel kasutada on.
Tantsupeo tantsukirjelduste esimesest raamatust, mis äsja ilmavalgust nägi, leiavad juhendajad 2.-3., 3.-4., 5.-6. ja 7.-9. segarühmadele ühe liigitantsu ning neidude- ja noorterühmadele kaks liigitantsu. Lisaks sisaldab esimene osa igale liigile ühe pärimustantsu, mis on juhendajale abiks liigitantsude õpetamisel.

Tantsupeo tantsude I osa juurde kuulub saatemuusika CD I.

Tantsupeo tantsud II osa ilmub septembris ja jagatakse juhendajatele 10.-11. septembril toimuvates repertuaariseminarides.
II osa sisaldab tantse, mis on spetsiaalselt selleks noorte tantsupeoks loodud. Oma repertuaari saavad siis ka 1.-2. klassi segarühmad.

Tantsukirjeldusega on kaasas ka saatemuusika CD II osa ning samuti tantsupeo DVD.

Tantsude videoid hakkame laulu- ja tantsupeo kodulehele üles riputama jooksvalt veel sellel kevadel.

Võimlemisrühmadele ilmub eraldi õppematerjal, mis sisaldab võimlemiskavade kirjeldusi ning saatemuusika CD ja DVD kavade videotega.

Tantsupeo Tantsud I ja saatefonogrammide CD kujundus on kunstnik Kerstin Halliku sõnul tantsupeo süžeeliinist lähtuvalt kevade-suve teemaline. Esimese tantsupeo raamatu läbivaks tooniks on heleroheline, illustratsioonidena on kasutatud taimi ja väikeseid loomi-putukaid. Teine tantsupeo raamat tuleb suve-sügise teemaline ning läbivaks tooniks on oranž. Võimlejate raamat saab olema kujunduselt talvine.

Materjal ilmub septembris 2016 ja jagatakse seminaril vastavalt registreerimisel tehtud tellimusele.

Tantsijate eelproovid algavad maakondades järgmise aasta alguses.