Tantsijad ja võimlejad omandasid kogu suvise peo repertuaari

Septembris toimusid Tallinnas ja Tartus XII noorte tantsupeo kava teise poole õppeseminarid. Selgeks sai teine osa tantsupeo liigitantsudest, mis on uued ja spetsiaalselt noorte tantsupeole loodud.

Seminaridel kulus ühe tantsu õpetamiseks umbes poolteist tundi, mille jooksul tehti praktiliselt läbi tantsus esinevad põhisammud, põhiliikumised ning joonised. Tantse õpetasid liigijuhid ja abiks olid liigi assistendid. Kokku oli tarkust tulnud koguma ligi 260 tantsuõpetajat üle Eesti. Muuhulgas õpetati seekordsel seminaril selgeks ka 1.-2. klassi segarühmade kaks liigitantsu ning ühiselt tantsiti läbi noorte tantsupidude traditsiooniline tants “Oige ja vasemba“.

XII noorte tantsupeo pealavastaja Margus Toomla sõnul näidati seminarides liikumised ette ja viidi tantsuõpetajad tantsude iseloomuga kurssi. “Põhimõtteliselt on nüüd kogu repertuaar selgeks õpitud. Vaid üheks erandiks on finaaltants, mida õpetame uuel aastal,” tõdes Toomla.

 

tantsijad-ja-voimlejad-omandasid-kogu-suvise-peo-repertuaari

Aasta lõpuni käib tantsurühmadel aktiivne õppimine. “Uue aasta algusest hakkame kõikide rühmadega kohtuma. Vaatame, kuidas on õpetajatel tantsude edasiandmine õpilastele kulgenud. Kui on vaja midagi korrigeerida või aidata mõne koha õppimisel veel kaasa, siis iga rühma nägemine annab selleks võimaluse,” rääkis Toomla. Teistkordselt kohtutakse kõikide rühmadega juba varakevadel, mil toimuvad tantsude ettetantsimised.

Paralleelselt käib tantsupeo ettevalmistuses aktiivne töö ka joonistega. “Sellega, milliseid kujundeid ja kuidas suurel platsil tegema hakatakse. Millistest avadest ja treppidest tantsijad platsile tulevad ja maha lähevad. Millised on üleminekud ja kus tuleb muusikat sobivamaks muuta,” tõi Toomla näiteid küsimustest, millega hetkel silmitsi seistakse. Igal juhul on pealavastaja süda rahulik, sest tantsupeo vanker on täiel kiirusel ja õiges suunas teel.