Politsei aitab noortepeol kaotatud ja leitud asjad taas omanikeni

XII noorte laulu- ja tantsupidu toovad nädalalõpul lauluväljakule ja Kalevi staadionile kümneid tuhandeid inimesi. Rahvarohketel üritustel juhtub ikka, et keegi kaotab või leiab rahvasummas mõne kaasavõetud eseme. Väärtuslikumad esemed tuleks noortepeol toimetada politseipunkti, muud asjad aga laulu- ja tantsupeo infotelki.

Kaotatud ja leitud väärtuslikud esemed

Lauluväljakul ja Kalevi staadionil on XII noorte laulu- ja tantsupeo ajal avatud politseipunktid, kuhu palutakse tuua kõik kaotatud ja leitud väärtuslikud asjad. Korrakaitsjad postitavad nendeni jõudnud väärtuslikest esemetest, nagu rahakotid, dokumendid või mobiiltelefonid, Facebooki loodud ürituselehele.

Pildi alla lisatakse, kuhu saab asjale järgi tulla – kas Kalevi staadionile, Lauluväljakule või hiljem juba jaoskonda. Kui oled laulu- või tantsupeo alal väärtusliku asja või dokumendi kaotanud, siis vajuta Facebooki ürituslehel “osalen” ja saad pidevalt infot esemetest, mis politsei kätte jõuavad. Selleks, et saada tagasi esemeid, mille kohta on lehel info avaldatud, pöörduge politseipunkti.

Kalevi staadionil saab leitud asjad tuua reede hommikust laupäeva hilisõhtuni politseipunkti, mis asub harjutusväljaku ääres. Lauluväljakul saab leitud väärisesemeid tuua reede hommikust pühapäeva hilisõhtuni Oru väravate juures asuvasse politseipunkti. Samades paikades saavad omanikud neile kuuluvad asjad ka kätte.

Laulu- ja tantsupeo järel viiakse politseini jõudnud leiud politseijaoskondadesse. Kalevi staadionilt leitud esemete kohta saab infot Kesklinna politseijaoskonna telefoninumbril 612 5476. Lauluväljakul kaotatud esemete kohta saab infot Ida-Harju politseijaoskonna telefoninumbrilt 612 4898.

Ülejäänud kaotatud ja leitud asjad

Ülejäänud leiud nagu riideesemed tuleks viia laulu- ja tantsuväljakul asuvatesse infotelkidesse, kust neid ka kätte saab. Lauluväljaku Oru värava juures asuvasse infotelki saab leitud asju viia alates reedest kuni pühapäevani kell 9.00 – 22.00. Kalevi staadionil võib reedel ja laupäeval riideesemeid tuua platsil asuvasse tantsupeo staapi.

Kaotatud riideesemete ja muu taolise leidmiseks tuleb pärast pidu pöörduda Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse poole numbril 627 3120 või kirjutada meiliaadressil aive@laulupidu.ee. Kaotatud esemeid saab kätte Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusest (Pärnu mnt. 10, a-korpus, 4. korrus) kahe nädala jooksul pärast peo lõppu.

Tallinna ühistranspordis kaotatud ja leitud asjad

Kui unustasite oma asjad bussi, palume helistada telefonil 643 4152, kui trammi, siis telefonil 643 4151, kui trolli, siis telefonil 643 4150,  ja kirjeldada võimalikult täpselt kaotamise asjaolusid (liini number, kaotamise aeg jms)  ning kaotatud eset.  Kui lõpp-peatusse jõudes leiab juht ühissõidukit üle kontrollides mahaunustatud esemeid või toob mõni aus sõitja istmele unustatud asjad juhi kätte, kogutakse kaotatud esemed tööpäeva lõpuks kokku.