XII noortepidu “Mina jään” läheb lahtistest ustest RIIGIKOKKU

22. aprillil tähistab Riigikogu 98. sünnipäeva lahtiste uste päevaga. Üritus algab kontserdiga rõdult ning Riigikogu esimehe Eiki Nestori tervitussõnadega. Sel päeval on võimalus esmakordselt saada osa Laste Vabariigi mängualast ning õppida suvise noorte XII laulu- ja tantsupeo „Mina jään“ laule ning tantse. Kohal on ka Lastejaam. Kõigil huvilistel on võimalus osaleda ekskursioonidel Toompea lossis ja Riigikogu hoones ning tutvuda parlamendi tööga. Ekskursioone teevad Riigikogu liikmed. Fraktsioonides saab kohtuda saadikutega ja infotunnis esitada küsimusi valitsuse liikmetele. Külalistele on avatud ka Pika Hermanni torn. Konverentsisaalis saab peale lõunat kaasa elada traditsioonilisele mälumängule koolide ja Riigikogu võistkonna vahel. Kaasa on võimalik mõelda ka põnevale laulupeoteemalisele arutelule. Päeva jääb lõpetamata ETV mudilaskoor. Sissepääs, üritused ja tegevused on tasuta!  Kõik on oodatud Riigikokku kell 11–16.

Möödunud aasta Riigikogu lahtiste uste päeval käis Toompea lossi, parlamendi töö ja saadikutega tutvumas orienteeruvalt 5000 inimest. Pika Hermanni tornis käis 600 külalist ning maja ekskursioonidel osales üle 800 huvilise. Külalisi oli Ameerika Ühendriikidest, Austriast, Belgiast, Brasiiliast, Hiinast, Hollandist, Itaaliast, Jaapanist, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Soomest, Suurbritanniast, Tšehhist, Türgist ja Venemaalt.

Esimene iseseisvas Eestis rahva valitud esindus – Asutav Kogu – tuli kokku 23. aprillil 1919. aastal Tallinnas. Riigikogu tähistab seda sündmust igal aastal lahtiste uste päevaga. Tänavu üheksateistkümnendat korda toimuv lahtiste uste päeva traditsioon sai alguse 1999. aastal.

Vaata ka videoüleskutset siit!

Lisainfot leiad lahtiste uste päeva kohta Facebookist:www.facebook.com/riigikogu.

Kava

Kell 10.40 Tervituskontsert lossi rõdult
Kell 10.50 Riigikogu esimehe Eiki Nestori tervitus
Kell 11-16 Ekskursioonid lossis, pääs Pika Hermanni torni
Kell 11-16 Kohtumised fraktsioonides Riigikogu liikmetega
Kell 11-16 Kunstisaalis Laste Vabariik ja Lastejaam – esmakordne võimalus veidi piiluda ja osa saada Laste Vabariigi mängualast
Kell 11-16 Lastetoas Laste ja noorte kultuuriaasta “Mina ka!” töötuba
Kell 11-12 Arutelu „Mina jään, kas ka laulu- ja tantsupidu jääb?“ kohvikus.
Kultuurikomisjoni ja rahvatantsu, kooriliikumise ja muusikahariduse esindajad Hirvo Surva, Kalev Järvela ja Tonio Tamra.
Kell 11.30 Lossi õuel õpetab rahvatantsu suvise tantsupeo üldjuht Margus Toomla
Kell 12-13 Infotund Riigikogu istungisaalis. Rahva küsimustele vastavad valitsuse liikmed
Kell 13-14 Mälumäng „Eesti ja Euroopa Liit“ konverentsisaalis
Kell 13-14 Suvise noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” lood ja laulud lossi õuel
Kell 14.30 Noorte Maapäeva valimiste väljakuulutamine istungisaalis
Kell 15-16 Hea tuju kontsert Valges saalis. Esineb ETV mudilaskoor

Meenevalikuga on väljas Parlamendi pood. Võimalus osta noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” pileteid.

Lossi sissepääs kella 15.15-ni.