XII noorte laulu- ja tantsupidu algatab heategevusliku postkaardi joonistusvõistluse

Täna kuulutame koos SOS Lastekülaga välja üleriigilise heategevusliku postkaardi joonistusvõistluse „Mina jään“, kuhu on oodatud osalema kõik väikesed ja suured joonistamishuvilised vanuses 7–19 eluaastat. Joonistusvõistluse kolmest võidutööst sünnivad heategevuslikud postkaardid, millega soovitakse toetada SOS Lastekülas elavaid lapsi.

„Läheneva XII noorte laulu- ja tantsupeoga, mis kannab nime „Mina jään“, soovime lisaks laulude ja tantsude usinale õppimisele, juhtida laste tähelepanu ka olulistele laulu- ja tantsupeo väärtussõnumitele. Need teemad – minu kodu, pere, maa, juured, aeg – antakse lapsele kaasa kodust. SOS Lasteküla on loonud kodud ja pered lastele,  kes seda väga vajavad. Kutsume nüüd kõiki lapsi joonistama pilte, et seeläbi teha head ja toetada SOS Lasteküla tegevust ning samas mõelda laulu- ja tantsupeo mõtted ja teemad enda jaoks selgemaks,” selgitas joonistusvõistluse ideed noorte laulupeo peadirigent Heli Jürgenson.

Joonistusvõistlusele on oodatud vabalt valitud tehnikas ja formaadis loodud tööd mõnel XII laulu- ja tantsupeole ning SOS Lastekülale olulisel teemal: “Minu inimesed”, “Minu kodu”, “Minu maa”, “Minu juured”, “Minu aeg”.  Võistlustöid ootame kuni 1. juunini 2016 SOS Lasteküla aadressil Tallinn, Pärnu mnt 130-30.

Võistlustöid hindab žürii koosseisus: Heli Jürgenson (XII noorte laulupeo peadirigent), Margus Toomla (XII noorte tantsupeo pealavastaja), Epp Maria Kokamägi (kunstnik), Heinz Valk (SOS Lasteküla heatahte saadik), Kerstin Hallik (XII noorte laulu- ja tantsupeo kunstnik),  Liia Jung (Kunstihariduse Ühing) ja Margus Oro (SOS Lasteküla tegevdirektor).

Võistlustööde hulgast valib žürii igast vanuseklassist välja 4 tööd. Parima töö väljaselgitamine toimub rahvahääletuse teel. Iga vanuseklassi võidutöö trükitakse SOS Lasteküla heategevuslikuks postkaardiks, mille müügist saadav tulu läheb SOS Lasteküla toetuseks.

Võistlusele laekunud töödest korraldatakse virtuaalnäitus laulupidu.ee kodulehel ning samuti näitus Viru Keskuse neljanda korruse aatriumis, mis avatakse septembri alguses.

Vaata täpsemat infot siit!