Täna tantsitakse Paides läbi kogu XII noorte tantsupeo “Mina jään” kava

Ligi 300 tantsuõpetajat näeb täna Paide Kultuurikeskuses toimuval tantsupeo „Mina jään“ esitlusseminaril tervikpilti kogu järgmisel suvel toimuva tantsupeo repertuaarist. Tegemist on tantsupeo õppeprotsessi väga olulise osaga, mis annab tervikliku ülevaate etendusest nii juhendajatele kui ka toimkonnale.

„Täna on tantsujuhtidel ja korraldajatel erakordne võimalus näha XII noorte tantupeo tervikkava. Järgmisel korral tantsitakse kogu repertuaar kava järjestuses ette alles järgmisel suvel tantsupeo peaproovis“, selgitas tantsutoimetaja Kadri Tiis. „Kogu repertuaari tervikpildi nägemine aitab kindlasti ka paremini aru saada iga tantsu rollist peo aluseks olevas Koidu ja Hämariku loos“, lisas Tiis

Kuidas tantsupeo kava Kalevi staadionil täpselt välja hakkab nägema, selgub samuti pärast tänast etendust. “Kavas endas loodetavasti muudatusi ei tule ning järgmisena hakkame tantsupidu ja jooniseid lavastama juba staadionile”, avaldas tantsupeo pealavastaja Margus Toomla lootust. “Loodan, et meil täna tekib ka uusi mõtteid, kuidas peategelaste, Koidu ja Hämariku ning Vanaisa stseene edasi lavastada. Kuna 2017. aasta tantsupidu tuleb taas elava muusikaga, siis ilmselt saame ka parema pildi sellest, millega tuleks näiteks lugude üleminekutel arvestada”, rääkis Toomla.

Tänasele tantsuseminarile on kaasatud pea 200 tantsulast seitsmest eri rühmaliigist ning kaasa teevad ka võimlemisrühmad. Kokku on XII noortepeol kavas 23 tantsu. Päris uusi tantse on üheksa ja need tulevad samuti täna Paides esmaettekandele.

XII noorte tantsupidu “Mina jääne” toimub 30. juunil ja 1. juulil 2017. aastal. Kokku antakse Kalevi staadionil kolm tantsupeo etendust.

Info päevakava kohta:

XII noorte tantsupeo esitlus-seminaripäev algab Paide Kultuurikeskuses täna kell 11.00 – avatud on Näljamihkli valmistamise töötuba 5.-6. kl segarühmade juhendajatele (näitlikult valmib üks Näljamihkel algusest lõpuni koos töövõtete ja nippidega) ning rahvarõiva nõuandekoda.

Kelll 13.00 toimub Anu Randmaa loeng “Rahvarõiva traditsioon ja kandmine tänapäeval” praktiliste näidetega.

Tantsupeo tantsude esitlus toimub kell 15.00-16.30

Sellele järgnevad arutelud ning erinevate töörühamade esitlused ning päeva kokkuvõte kell 18.45.

Täpsemat infot XII noorte tantsupeo esitlus-seminaripäeva kohta vaata siit!