Tallinna Lauluväljakul süüdatakse lõkketuli

Tallinna Lauluväljak, eesti rahva laulupidude ja suurürituste kodupaik, kutsub kõiki pühapäeva, 16. aprilli õhtul kell 18.45 osa saama lõkketule süütamisest.

Tulesüütamisega tähistab Tallinna Lauluväljak EV100 ürituste algust ja annab teada saabuvatest tähtsündmustest – sel suvel toimub XII noorte laulu- ja tantsupidu, 2018 saab Tallinna Lauluväljak 90 ja Eesti Vabariik 100 aastat vanaks, 2019 tähistavad Eesti laulupeod 150 aasta juubelit ja 2020 saab laulukaar 60-aastaseks.

Pühapäevasel lõkkesüütamisel osalevad mitmed koorid ja muusikud. Filoloog ja folklorist Marju Kõivupuu räägib tuletegemise kommetest ja kultuurist linnaruumis. Samas tutvustame ka Lauluväljaku lähiaastate tähelepanuväärivaid tegemisi, mille tulemusena saab Lauluväljak olema armastatud linnapark meie kõigi jaoks.

Hea ilma korral saab külastada Tuletorni, kust nautida vaadet Tallinnale, lahele ja Lauluväljakule.

Oodatud on kõik – kogukonnad, perekonnad, sõpruskonnad – et süüdata lõkketuli Lauluväljakul heliskulptuur Cromatico juures.

Jäädvusta sel õhtul oma tulesäde ja jaga pilti või videot Facebookis või Instagramis teemaviitega #ev100, #lauluväljak ja #minajään.

Valitud fotod jõuavad õhtul teleekraanile, kui ETV toob vaatajateni XII noorte laulu- ja tantsupeo tervituse “Mina jään”.

Saagu Eestimaa sel päeval meie südametuledes särama ja viigu iga tulesäde oma sõnum Tallinna Lauluväljakult Võru laululavani!

Elagu Eesti!
“Mina jään”!

Saame kokku Lauluväljakul!

Rohkem infot:
Katrin Aunpu
Kommunikatsiooni- ja partnersuhete juht
+ 372 6112102; 5010541; katrin@lauluvaljak.ee
SA Tallinna Lauluväljak Narva mnt 95, Tallinn 10127; www.lauluvaljak.ee