Peremärgi laagripäevad ERM-is “Märgid ja juured”

Noorte laulu- ja tantsupeo loosungist „Mina jään!“ inspireerituna kutsub Eesti Rahva Muuseum kevadisel koolivaheajal 21. ja 22. ning 23. märtsil 5.–9. klasside noori koolivaheaja laagripäevale „Märgid ja juured“.

Noortele mõeldud laagripäev pakub mitmekülgset kultuuriprogrammi, kus õpib tundma esivanemate kombeid ning saab ka ise käed külge panna. Meeleolukat päeva toetavad XII noorte laulu- ja tantsupeo korraldajad.

Laagripäeva esimeses pooles räägime soome-ugri rahvaste algkodust, sugulusest ning juurtest. Räägime komide külalislahkusest, söögikommetest ja rituaalidest. Küpsetame komi traditsioonilisi lahtisi pirukaid šanga’sid, mida seejärel maitseme rahvamuusika saatel.

Päeva teises pooles tutvume eesti rahvusliku ornamentikaga. Räägime sümbolitest, märkidest ning nende tähendusest. Seejärel külastame näitust „Talu elu ja talu ilu“ ning otsime viise, kuidas esemeid on vanasti kaunistatud.

Ühele laagripäevale saab maksimaalselt registreeruda 20 õpilast. Laagripäeva hinnaks on 14 eurot. Tasu sisaldab kõiki tegevusi, töötubade materjale ning lõunasööki.

Registreerumiseks palume täita vormi: http://www.erm.ee/laagripaev

Registreerimise tähtaeg on 19. märts!