Lauluväljaku kassamajad saavad värske ja rõõmsa ilme

„Let´s Colour!“ 2017 –  noored värvima ehk suur värvimise päev Tallinna Lauluväljakul, laupäeval 27. mail 2017.

„Let´s Colour!“ on ühiskondlik ja kogukondlik projekt, mis toimub koostöös SA Tallinna Lauluväljak,  laste ja noorte kultuuriaasta “Mina ka!” ning Akzo Nobel Baltics AS-iga.

„Let´s Colour!“ projekt on ellu kutsutud rahvusvahelise ettevõtte AkzoNobel poolt eesmärgiga ühendada kogukondi ning muuta meie elukeskkond rõõmsamaks ja elamisväärsemaks. Antud projekt on rahvusvaheline ning toimub erinevates riikides.

Akzo Nobel Baltics AS on Eesti kunstnike tunnustaja ning toetaja. Ettevõte annab alates 1996. aastast välja ka Sadolin kunstipreemiat. Antud projekti eesmärgiks on tunnustada kunsti avaliku ruumi loomuliku osana.

Tallinna Lauluväljakul on olnud laulupidusid peetud juba aastast 1928. Sel suvel toimub siin XII noorte laulu- ja tantsupidu, peatselt tähistab Tallinna Lauluväljak oma 90 sünnipäeva ning laulupeo 150 aastapäeva.

Tallinna Lauluväljak on Eesti Vabariigi tutvustamisel üks tuntumaid kultuuri- ja maamärke. Samuti külastab Lauluväljakut aastas ca 500,000 välisturisti.

Soovime, et meie Lauluväljak oleks silmapaistev nii oma sisult kui ka välimuselt.

„Lauluväljak on laulupidude kodu, meie rahva ühine kodu ja kodu peab olema korras ja ka ilus. Oma värvimisega annavad noored kunstnikud nüüd siis ka oma panuse selle ilu loomisse“, ütles Lauluväljaku juhataja Riho Rõõmus.

2017 aasta on Eestis laste ja noorte kultuuriaasta, millel üldnimetus on „Mina ka!“.

Soovime, et saaksime koos noorte kunstnike, rahvusvahelise värvifirma ja vabatahtlikega panustada teema-aastasse ning anda saabuvaks noorte laulupeoks „Mina jään!“ Lauluväljakule värskema ning rõõmsama ilme.

Värviprojekti raames soovitakse anda värskem ilme Tallinna Lauluväljaku väravatele ehk teisisõnu kassamajadele. Läbi nende 3 värava sisenevad külastajad ühe Eesti riigi tuntuima sümboli – laulukaare – juurde.

„Let´s Colour!“ värvikampaania õnnestumisele aitavad kaasa noored kunstnikud juba sellega, et pakuvad ise välja, milline võiks olla see kavand ja värvid, millega kassamajad värvitakse.

Konkursi ja selle tingimustega saab tutvuda siin: http://lauluvaljak.ee/uritused/lets-colour-varvimine-lauluvaljakul/

„Let´s Colour!“ elluviimise ehk värvimise päevale ootame Lauluväljakule ligi 100 värvijat-maalijat, kelleks on eelkõige noored ja pered.

Üritust  juhendavad täiskasvanud ja professionaalid. Üritus toimub organiseeritult ja järelevalve all.