Laulupidu algab täna hommikul  äratusmänguga

Täna hommikul alates kella 8.30 kõlab tunni aja jooksul Jaani kiriku kellatornist äratusmäng. Seitsmeliikmeline puhkpilliansambel esitab iga veerandtunni möödudes Mihkel Lüdigi “Koitu” Rasmus Puuri uues seades.
XII noorte laulu- ja tantsupeo ideekavandi üks autoritest Rasmus Puur ütles, et tema nägemuses muudab laulupeo alustamine äratusmänguga kogu päeva pidulikumaks.  “Tänavune pidu kannab endas pärandi hoidmise ja põlvest põlve edasikandmise ideed. Meie üritame seda vana traditsiooni taaselustada noortele arusaadavas keeles, ”ütles Puur.
Äratusmäng oli osa ka kõige esimestest laulupidudest. Siis kõlas pillihüüd juba päikesetõusul, kuid täna saavad linlased Tallinna Jaani kiriku ümbruses pillimängust osa siiski veidi hiljem, selgitas Rasmus Puur ning lisas: “Olgu see tervituseks esimestele rongkäigule kogunejatele!”
Mihkel Lüdigi “Koit” Rasmus Puuri uues seades on ka XII noorte laulupeo signatuuriks.
Laulu- ja tantsupeo kunstilised juhid ja korraldajad kutsuvad ka kõiki eestimaalasi heiskama tänase laulupeo puhul meie rahvuslippe, et kogu maad hõlmav rõõmupidu jõuaks igasse koju.
Üleskutsega heisata riigilipud on liitunud ka president Kersti Kaljulaid.