KUMU kutsub kõiki noortepeo piletiomanikke näitusele “Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis”

Kumu kunstimuuseum kutsub kõiki laulu- ja tantsupeo „Mina jään“ piletiomanikke muuseumisse soodsama hinnaga. Näha saab nii püsiekspositsiooni kui kõiki ajutisi näitusi, kaasa arvatud muusikast inspireeritud näitust „Värvide dirigendid. Muusika ja modernsus Eesti kunstis“.

Noore Ameerika kuraatori Bart C. Bushaw koostatud näitus on sellest, kuidas muusika ja helid on mõjutanud Eesti modernistlikku kunsti Vanemuise kandlest ja seto leelost kuni jazziajastu abstraktsuseni. Väljapanek jaguneb kuue eri värvi ruumi vahel, mis rõhutavad maalidel peituvat meeleolu. “Üks kriitik nägi Konrad Mägi maastikke esimest korda ja ütles, et neid vaadates sai selgeks, et ta on värvide dirigent, kes toob kokku erinevaid värve ühe taktiviibutusega,” ütles Bushaw ja lisas, et tema hakkas mõtlema koheselt, mida võiks tähendada värvide dirigent, “Kuidas väljendada midagi nähtamatut nagu heli visuaalses vormis.”

Näitusel on väljas Kristjan Raua, Oskar Kallise, Konrad Mägi, Nikolai Triigi, Eduard Wiiralti, Ado Vabbe ja paljude teiste kunstnike tööd.

XII noorte laulu- ja tantsupeo pileti ettenäitamisel on pilet muuseumisse ühe euro võrra odavam.