Kultuuriministeerium ootab ettepanekuid riigi kultuuristipendiumidele

Alates tänasest, 1. aprillist ootab Kultuuriministeerium ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Ühe stipendiumi suurus on 2300 eurot ja kultuuriminister võib aastas välja anda kuni 20 stipendiumit. Ettepanekuid võib esitada kuni 29. aprillini 2016.

Stipendiumid on mõeldud õppetoetusena õpinguteks välismaa kõrgkoolides või teadusasutustes ning oluliste kultuuriprojektide ja loominguliste tellimuste toetamiseks. Stipendiumi võib määrata füüsilisele isikule, juriidilisele isikule või asutusele.

Ettepanekuid stipendiumide määramiseks võivad esitada loomeliidud, kohalikud omavalitsused ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud kultuuri- ja haridusalane tegevus. Füüsilised isikud iseennast stipendiumile esitada ei saa.

Vabas vormis ettepanekud oodatakse kas digiallkirjastatuna e-posti aadressile preemia@kul.ee või  postiaadressile Kultuuriministeerium, Suur-Karja 23, 15076 Tallinn.

Lisainfo kultuuristipendiumite kohta on leitav ministeeriumi veebilehel, telefonil 6 282 237 või e-posti aadressil preemia@kul.ee.