Dirigendid kohtuvad XII noorte laulupeo “Mina jään” repertuaariga

XII noorte laulupeo koorijuhid ning puhkpilliorkestrite dirigendid õpivad täna Tartus ning homme Tallinnas repertuaari, mis tuleb esitamisele järgmisel suvel toimuval noortepeol.

Kahel päeval vaadatakse laulupeo kunstilise toimkonna juhatusel ning 18 koori ja kahe puhkpilliorkestri osalusel läbi XII noorte laulupeo repertuaar. Nädalavahetusel on seminaridele oodata kokku üle 400 koorijuhi ja puhkpilliorkestri dirigendi.

Iga loo õppimiseks on seminarides aega umbes 5-20 minutit. Edasine töö jätkub dirigentidel oma kollektiivide juures, kellega koos tuleb aasta jooksul lood ja laulud selgeks õppida.

“Seminaridel on väga oluline roll peoks valmistumisel, sest võib öelda, et lausa kolmandikule laulupeo kontserdi lõpptulemusest pannakse alus just sel nädalavahetusel”, selgitas laulupeo peadirigent Heli Jürgenson. “Nädalavahetusel on ülioluline saavutada ühine meelestatus ning anda iga teosega kaasa alginfo ja nö muusikalised töövahendid, mis on abiks koori- ja puhkpilliorkestrite dirigentidele lugude õpetamisel”, lisas Jürgenson.

Kokku on värskelt trükist tulnud laulikutes ja orkestrinootides 34 koorilaulu ja 6 orkestrilugu. XII noorte laulupeo repertuaar on eripalgeline, sisaldades nii peo algideest lähtuvat uudisloomingut noortelt autoritelt kui ka tuntud ja armastatud teoseid. Laulupeoks on tellitud 8 uudisteost ja 14 uut seadet.

Nooruslikkust toovad laulukaare alla ka 11 noort dirigenti, kes alustavad oma esimest teekonda laulupeole liigidirigentidena. “See vastutus on tohutu ning julgen kõigi noorte dirigentide nimel öelda, et on väga suur au selles protsessis osaleda. Samas on ka veidi hirmutav näha, kuidas võetakse vastu vabas Eestis sündinud noorte helilooming ja selle käsitlus”, nentis noormeestekooride liigidirigent Edmar Tuul.

Noorte laulupeo peadirigendiks on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastajaks on Margus Toomla. XII noorte laulu ja tantsupidu “Mina jään” toimub 30. juuni – 2. juuli 2017 Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

Lisainfo XII noortepeo kohta: www.laulupidu.ee

Seminaride toimumise ajad:

Tartus 2. aprillil

Koorijuhtide repertuaariseminar Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis kl 10.00 – 19.00  ja puhkpilliorkestrite dirigendid H. Elleri nim muusikakooli Tubina saalis kl 14.00 – 16.00

Osalevad koorid ja orkestrid: Tartu Karlova Kooli lastekoor, Tartu Karlova Kooli mudilaskoor, Tartu Ülikooli Akadeemiline naiskoor, Tartu Üliõpilassegakoor, Tartu Poistekoor, Tartu Akadeemiline Meeskoor, Eesti Noorte Puhkpilliorkester ja Tallinna G.Otsa nim. Muusikakooli puhkpilliorkester.

Tallinnas 3. aprillil

Koorijuhtide repertuaariseminarid Salme Kultuurikeskuses kl 10.00 – 19.00 ja puhkpilliorkestrite dirigendid G. Otsa nim muusikakooli saalis kl 12.00 – 14.00.

Osalevad koorid ja orkestrid: Tallinna Rahumäe Põhikooli lastekoor, Tallinna Muusikakeskkooli lastekoor, Raadio Laulustuudio mudilaskoor, ETV mudilaskoor, Tallinna Muusikakeskkooli mudilaskoor, Rahvusooper Estonia Poistekoori vanem õppekoor, Kammernaiskoor Sireen, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Segakoor, Segakoor HUIK!, Rahvusooper Estonia Poistekoor ja Tallinna Poistekoor, Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, Eesti Noorte Puhkpilliorkester ja Tallinna G.Otsa nim. Muusikakooli puhkpilliorkester.

Siin on täpsem info seminaride kohta.

Vaata XII noorte laulupeo repertuaari siit.