Algab XII noorte tantsupeo esimeste tantsude õppimine

260 tantsuõpetajat üle Eesti hakkavad sel nädalavahetusel (19.-20. 03) õppima Tartus ja Tallinnas esimesi XII noorte tantsupeo tantse. Laupäeval ja pühapäeval toimuvates repertuaariseminarides õpitakse üheskoos selgeks 2017. aasta suvel toimuva peo esimesed 14 tantsu.

Repertuaariseminarid on traditsiooniline osa tantsupeo ettevalmistus- ja õppeprotsessist, et tantsuõpetajad saaksid tantse lastele omakorda edasi õpetada. “Sel nädalavahetusel õpetatakse tantsud selgeks 2.-3. klassi, 7.-9. klassi ja noorte segarühmade ning neiduderühmade juhtidele”, selgitas tantsupeo toimetaja Kadri Tiis. “Kohapeal tehakse praktiliselt läbi tantsus esinevad põhisammud, põhiliikumised ning joonised”, lisas Tiis. Tantse õpetavad peo liigijuhid ja abiks on ka liigi assistendid.

Repertuaariseminarid toimuvad Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis ning Tallinnas Pelgulinna Gümnaasiumis. Eelregistreerimisega seminarid algavad mõlemal päeval nii Tallinnas kui Tartus kell 11.00.

XII noorte tantsupeo kava mängitakse esimest korda koos tantsu- ja võimlemisrühmade juhtidega läbi 15. mail Paide Kultuurikeskuses. Tantsupeo ülejäänud tantsude õppimise seminarid toimuvad septembris.

Lisainfo repertuaariseminaride kohta on SIIN

  1. aasta noorte tantsupeost:

Tantsupeol etendatav lugu kannab edasi igikestvaid väärtusi. Tantsupeo pealavastaja Margus Toomla sõnul on lavastuse teljeks meie põhjamaisele loodusele iseloomulik aastaaegade vaheldumine ja peategelaste – vanaisa ja noorte – jutustus kullakera hoidmisest.

Noorte laulupeo peadirigendiks on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastajaks on Margus Toomla. XII noorte laulu ja tantsupidu toimub 30. juuni – 2. juuli 2017 Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.