Laulupeol kõlavast 44 palast valis kunstiline toimkond välja 8 laulu, millest osad kuuluvad laulupeo klassikasse, aga osad on ka päris uued teosed sellelt peolt.

Sina otsustad, milline laul Eestit ilmaruumis esindab!

Kuidas seda teha?

  1. Vaata neid kaheksat pala ja mõtle, milline laul võiks kaugetele galaktikatele kõige kaunimal viisil Eestist pajatada võiks. Ja pea meeles, et kuna kosmoseelanikud pole koos meiega “Mu isamaa on minu arm” saatel pisaraid valanud, siis neile on iga laul uus!
  2. Iga laulu saad videolingile klikates ka kuulata! Vabandame, et videosalvestiste kvaliteet ei ole ühtlane. Osad laulud on veel nii värsked, et saame Teile pakkuda kuulamiseks õppe otstarbel valmistatud videosid, aga teised lood on juba laulupidude repertuaaris oma kindla koha leidnud.
  3. Vaata! Vali! Otsusta!

Sul on aega hääletada kuni 25. maini!

Ja veel: tule KINDLASTI 2. juulil laulupeole ja laula võidulaulu julgelt kaasa – nii jõuab ka sinu muusikaline tervitus kosmosesse!

Laulu tõstavad taevasse ESTCube 2 ja TTÜ Mektory satelliidid!

Previous videoNext video

Contest is finished!

https://2017.laulupidu.ee/aita-valida-kosmoselaulu/?contest=video-detail&video_id=14512
?
3058
Author: admin
Pealkiri: “Mu isamaa on minu arm” Gustav Ernesaks (1908-1993), Lydia Koidula (1843-1886)
Kirjeldus: Gustav Ernesaks (1908-1993)
Lydia Koidula (1843-1886)

Noore Lydia Jannseni (hilisema luuletajanimega Koidula) 1867. aastal kirjutatud luuletusele kirjutas Gustav Ernesaks 1944. aasta sõjakoleduste keskel kodust eemal, Moskvas poetessi 100. sünniaastapäeva paiku laulu, mis kuulub lahutamatult laulupeo ühendkoori repertuaari. Laul kõlas 1947. aasta laulupeol, kuid keelati siis Nõukogude võimude poolt ära. 1960. aasta laulupeol alustas ühendkoor kavaväliselt omaalgatuslikult laulu laulmist ja järgmisel peol oli teos juba ametlikult kavas.