Laulupeol kõlavast 44 palast valis kunstiline toimkond välja 8 laulu, millest osad kuuluvad laulupeo klassikasse, aga osad on ka päris uued teosed sellelt peolt.

Sina otsustad, milline laul Eestit ilmaruumis esindab!

Kuidas seda teha?

  1. Vaata neid kaheksat pala ja mõtle, milline laul võiks kaugetele galaktikatele kõige kaunimal viisil Eestist pajatada võiks. Ja pea meeles, et kuna kosmoseelanikud pole koos meiega “Mu isamaa on minu arm” saatel pisaraid valanud, siis neile on iga laul uus!
  2. Iga laulu saad videolingile klikates ka kuulata! Vabandame, et videosalvestiste kvaliteet ei ole ühtlane. Osad laulud on veel nii värsked, et saame Teile pakkuda kuulamiseks õppe otstarbel valmistatud videosid, aga teised lood on juba laulupidude repertuaaris oma kindla koha leidnud.
  3. Vaata! Vali! Otsusta!

Sul on aega hääletada kuni 25. maini!

Ja veel: tule KINDLASTI 2. juulil laulupeole ja laula võidulaulu julgelt kaasa – nii jõuab ka sinu muusikaline tervitus kosmosesse!

Laulu tõstavad taevasse ESTCube 2 ja TTÜ Mektory satelliidid!

Previous video

Contest is finished!

https://2017.laulupidu.ee/aita-valida-kosmoselaulu/?contest=video-detail&video_id=14510
?
2863
Author: admin
Pealkiri: “Koit” Mihkel Lüdig (1880-1956), Friedrich Kuhlbars (1841-1924)
Kirjeldus: Mihkel Lüdig (1880-1956)
Friedrich Kuhlbars (1841-1924)

24-aastase Mihkel Lüdigi poolt Viljandi kultuuriseltsi "Koit" 35. aastapäevaks loodud lipulaul, mille aluseks oli Friedrich Kuhlbarsi 10 minutiga loodud tekst. Laul valmis algselt 7-häälse meeskoorilauluna. Laulupeol kõlas teos esmakordselt 1923. aastal, esimesel Eesti Vabariigis
toimunud peol. Järgmisel korral kõlas “Koit” laulupeol 1969. aasta juubelilaulupeol, kust algas ka laulupeo alguslaulu traditsioon.