Täna toimub VII noorteorkestrite festival ja XII noortepeo sümfoonikute kava esmaesitus

13. veebruaril 2016 algusega kell 15.00 toimub Estonia kontserdisaalis Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu VII noorteorkestrite festival. Suurejooneline kontsert kulmineerub 2017. aasta laulupeo “Mina jään” sümfooniaorkestrite kava esmaesitusega.

Ettekandele tulevad Rasmus Puuri “Tärkamine”, Tauno Aintsi süit telelavastusest “Buratino tegutseb jälle”, Jüri-Ruut Kanguri “Ühe rahva lugu”, Liina Kullerkupu süit filmist “Supilinna salaselts”, Heino Elleri “Kodumaine viis” ja Riivo Jõgi seatud “Rännak. 6 teemat eesti sümfoonilisest muusikast”. Kahte ühendorkestrit juhatavad 2017. aasta laulupeo dirigendid Rasmus Puur, Riivo Jõgi, Jüri-Ruut Kangur, Martin Sildos ja Hando Põldmäe.

Kontserdi esimeses pooles esinevad oma kavadega Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkester, Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkester, Viljandi Noorte Sümfooniaorkester ja orkestri koor, Kose Muusikakooli vilistlaste orkester “Pillipiigad”, Kuusalu Kunstide Kooli sümfoniettorkester, Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkester, Harjumaa Keelpilliorkester, Lasnamäe Muusikakooli sümfoniettorkester, ja Pärnu Muusikakooli keelpilliorkester ning külalistena Lätist J. Medinši nimelise Riia 1. Muusikakooli kammerorkester “Armonico”.

Kontserdil antakse üle ka Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu aastapreemia. Orkestrite poolt esitamisele tulev kava on väga mitmekesine hõlmates nii maailmaklassikat (Tšaikovski, Mendelssohn, Haydn, Marquez, Dvorak, Bach, Mozart jt), muusikali-ja filmimuusikat, eesti rahvamuusika seaded, aga ka Läti heliloojate Peteris Plakidise ja Peteris Vasksi loomingut. Viljandi Noorte Sümfooniaorkestri ja orkestri koori ühises ettekandes kõlab Tonio Tamra “Quo vadis”.

Eesti Sümfooniaorkestrite Liit esindab 28 tegutsevat noorte sümfoonia- ja keelpilliorkestrit. Liidu peamisteks eesmärkideks on orkestripillide õppe propageerimine, orkestrite festivalide, kontsertide ja seminaride organiseerimine, sümfooniaorkestrite esinemise korraldamine laulupeol ja noorteorkestrite tegevusele kaasaaitamine. Noorteorkestrite festivali korraldamine sai alguse 2011. aastal laulupeo eelõhtul katusekinos toimunud nelja orkestri ühiskontserdiga ja sealt alates on festivalid toimunud nii Narvas, Paides, Pärnus kui ka Valgas.

Kultuur.err.ee