2. novembril toimub KUMU auditooriumis lastekultuuri foorum KULTUURIPAUN

2017. aasta on Eestis laste ja noorte kultuuriaasta “Mina ka!”, mis seab kultuurielu keskmesse meie noorema põlvkonna.

Teema-aasta puhul toimub 2. novembril 2017 kell 09.30-16.30 Kumu auditooriumislastekultuurile pühendatud foorum KULTUURIPAUN, kuhu on oodatud kõik, kes lapsi kultuuri juurde juhatavad ja nende valikuid suunavad.

Küsime, mis on lastekultuur ja kas seda peaks käsitlema eraldi muust kultuurist? Kes loovad laste kultuuriruumi, millist kultuuri lastele pakutakse ning mida nad ise vajavad ja hindavad? Arutleme, kas kultuur on ühtviisi kättesaadav igas Eestimaa paigas elavatele lastele ning kelle ülesanne on lapsi kultuurini juhatada? Saame teada, kuidas Põhjamaades lapsi kultuuri juurde tuuakse, millised on nende lastekultuuri strateegiad ja milliseid tulemusi need on toonud.

Foorumil esinevad Rootsi lastekultuuri strateegia nõunik Jenny Löfström Ellverson, Norra Kultuuriranitsa valdkonnajuht Stale Stenslie ja Helsingi lastekultuuri programmi Kultus.fi projektijuht Jaana Kokkonen. Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi vanemteadur Marju Kõivupuuuurib, mis peaks kindlasti olema ühe lapse kultuuripaunas, koolipsühholoogia professor Eve Kikas arutleb selle üle, mis on ajas muutunud – kas laps, keskkond või mõlemad. Katrin Maiste Eesti Instituudist tutvustab ülemaailmse eesti laste kultuuriküsitluse tulemusi, näitlejad ja ettevõtjad Toomas Tross ja Haide Männamäe räägivad sellest, mida on vaja elamuse sünniks. Filmirežissöör Janno Põldma peegeldab oma kogemusi vanaisa rollis, näitleja ja õpetaja Kristo Veinbergvaatleb kooli rolli lapse kultuurielus. Heategevusfondi Aitan Lapsi kogemusest kõneleb Eve Männik. Foorumit juhib Hannes Hermaküla.

Osavõtutasu on 30 eurot koos käibemaksuga, mis sisaldab foorumist osavõttu, toitlustamist ja sünkroontõlget. Foorumi töökeeled on eesti ja inglise, kasutusel on sünkroontõlge.

Foorumi kavahttp://minaka.ee/foorumi-kava/

Esinejadhttp://minaka.ee/esinejad/

Registreeruminehttps://goo.gl/forms/DxgCVrzXrlyTLwNX2

FBhttps://www.facebook.com/events/1171896592941050/

Kohtumiseni 2. novembril Kumu auditooriumis!

Foorumi korraldajad: Laste ja noorte kultuuriaasta “Mina ka!”, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Rootsi Suursaatkond, Rahvakultuuri Keskus ja Eesti Kultuuriministeerium.

Lisainfo:

Marju Kask, Laste ja noorte kultuuriaasta “Mina ka!” projektijuht marju.kask@elk.ee522 8659

Triin Soone, Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor triin.soone@elk.ee 617 7230

http://minaka.ee/kultuuripaun/