Laulu- ja tantsupeoliikumise arendusprogrammi raames viivad Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus koostöös Poliitikauuringute Keskusega Praxis läbi uuringu, mille eesmärk on mõtestada 80 aastase tantsupeotraditsiooni rolli tänases ühiskonnas.
1. maini saavad rahvatantsijad osaleda tantsupidude tulevikku suunavas küsitluses, mille tulemused selguvad aasta lõpuks. Uuringu tulemused mõjutavad tantsupeo protsessi arenguid veel pikkade aastate jooksul. Korraldajate silmis on uuringu tulemused eelkõige olulised tantsupeo traditsiooni säilimisele ja arengule.
“Uuringu eesmärk on selgitada, mismoodi on tantsupeo traditsiooni mõju rahvatantsu liikumisele olnud ja millised sümbolid on välja kujunenud, millised on tantsupidude korralduslikud elemendid ning kas seal saaks veel midagi muuta. Uuring peaks näitama, kuidas tantsupidu oma sängis üleüldse voolab,” selgitas Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi juhatuse esimees Kalev Järvela.
2013. aastal läbi viidud laulu- ja tantsupeo traditsiooni käsitlev sotsioloogiline uuring näitas, et eestlaste jaoks on see traditsioon väga oluline. “Põlvkondade vahetusega ei pruugi aga traditsioon olla ühetähenduslik ega enesestmõistetav. Me kõik teame, mis on tantsupidu, aga me igaüks teame seda natuke erinevalt. Selle uuringu tulemusel leiame ehk selle, mis on arvamustes ühist ning mis suunas rahvatantsu traditsioon peaks edasi arenema,” lisas Järvela.
2019. aastal peame üheskoos juba kahekümnendat korda tantsupidu. Traditsioon on oma rohkem kui 80 aastase ajaloo jooksul olnud pidevas arengus ning alati olnud oma aja ja oma tegijate nägu.
Hea rahvatantsija – sul on aega küsimustikku täita kuni 1. maini. Ära jäta oma võimalust kasutamata – me ise kujundame oma meelisharrastuse tulevikku! Küsimustiku leiad siit.