Tantsijaid esimestel proovipäevadel kostitanud tuuline ja jahedavõitu ilm peo meditsiiniteenistusele palju tööd ei toonud. Laulu- ja tantsupeo meditsiinijuht Erik Velleramm ütles, et pöördumiste arv oli väike ja midagi tavatut välja tuua ei saa.
“Tantsuväljakutel tuli tegeleda üksikute väänamiste ja põrutuste ning ära hõõrutud jalgadega. Paaril korral kurdeti ka kõhuvalu üle, mille põhjuseks oli ilmselt vale toitumine või söögikorra vahelejätmine,” selgitas Velleramm.
“Kõik peolised peaksid kindlasti õigel ajal sööma ja eelistatult sooja toitu, mitte näksima. Juua tuleks võimalikult palju nii proovide kui ka etenduste ja kontsertide ajal. Täidetud veepuudel võiks alati kaasas olla,” lisas meditsiiniteenistuse juht.
Erik Velleramm ütles ka, et kuigi tänaseks on möödas alles esimesed päevad ja nädala kulgedes võib peolistel väsimus suureneda, tuleks juba praegu võimalusel puhata, sest väsimusega kipuvad ka vigastused kergemini tulema. “Oluline on jälgida ilmateadet, et õigesti riietuda. Järgmistel päevadel võib tantsijaid kimbutada ka vihm ning selleks puhuks tuleks harjutusväljakutele kaasa võtta varuriided,” lisas ta.
Nii tantsupeo harjutusväljakutel, Kalevi staadionil kui ka lauluväljakul liiguvad peo ajal ringi esmaabiosutajad, kelle tunneb ära kollase vesti järgi, millel on kirjas “esmaabi”/“first aid”. Kohal on ka kiirabibrigaadid, kes on valmis vajadusel kiiresti reageerima.
Ka turvateenistuse jaoks on esimestel peonädala päevadel kõik rahulikult kulgenud. “Ainus soovitus on hoida oma isiklikel asjadel silma peal ja neid järelvalveta mitte jätta,” ütles laulu- ja tantsupeo turvajuht Peeter Sepp.