Kümne aasta kõige keerulisemate ilmaoludega tantsupeo etendus peetud

Koidud ja Hämarikud täitsid Kalevi staadioni tuult trotsides

Kalevi staadionil toimunud XII noorte tantsupeo “Mina jään” avaetendusel täitsid 8500 tantsijat ja võimlejat tugevat tuult trotsides väljaku rõõmsate nelja aastaaja värvidega. Kaks ja pool aastat harjutamist ja sammude seadmist kulmineerus noorte vandega “mina jään”.

XII noorte tantsupeo pealavastaja Margus Toomla ütles vahetult pärast pidu, et väljakul oli kõik see, mida ta on kogu meeskonnaga oma peades ette kujutanud. “Täna oli põhitegija tantsija ja võimleja. Aitäh, et nad olid nii vaprad meie Eestimaa suves ja said suurepäraselt hakkama”, ütles Toomla. “Kõik õpetajad, juhendajad, liigijuhid on südamest tänulikud, et tantsija tuli ja tantsis meile selle loo”, lisas Toomla.

Tantsupeo orkestri elava muusika saatel esitas 585 tantsu- ja võimlemisrühma neljast osast koosneva etenduse, milleks oli valminud mitmeid päris uusi ja vaid selleks peoks loodud tantse. Tantsijad tõid publikuni Koidu ja Hämariku loo, mis viis vaataja läbi nelja aastaaja ja joonistas tantsuväljakule ka peo logoelemendid – minu juured, minu maa. Etenduse lõppedes ulatas Vanaisa osatäitja Ivo Linna noortele Koidu ja Hämariku osatäitjatele sümboolse kullakera. Lenna Kuurmaa ja Ott Leplandi esituses kõlanud tantsu “Kullakera kandjad” saatel võtsid noored vastutuse hoida Eesti merd, Eesti metsa, Eesti musta mulda.

Tantsupeo lõpetas traditsiooniliselt “Oige ja vasemba”, mida tantsiti Juhan Uppini lõõtsa saatel.

Tantsupeo pealavastajaks on Margus Toomla, ideekavandi autoriteks on Meelis Kompus, Maian Kärmas, Margus Toomla, Marju Kõivupuu ja
Rasmus Puur ning muusikajuhiks on Kristjan Priks.

XII noorte tantsupeo “Mina jään” kaks järgmist etendust toimuvad homme, 1. juulil kell 13 ja kell 19 Kalevi Keskstaadionil.