Mündikonkursi infopäev Eesti Pangas

Reedel, 6. oktoobril algusega kell 15.00 toimub Eesti Panga muuseumis infoseminar, kus tutvustatakse 2eurose mündi kujunduse leidmiseks välja kuulutatud laste ja noorte joonistuskonkursi „Laulupidu 150“ tingimusi .

Infoseminari eesmärk on tutvustada laste ja noorte joonistuskonkursi tingimusi õpetajatele ning lapsevanematele, kes on abiks lastele konkursitööde juhendamisel. Lisaks tutvustatakse seminaril müntide tootmise eripärasid ning 2019. aasta juubelilaulupeo ideid ja sündmusi.

Eesti Pank teeb infoseminarist ka otseülekande, mille salvestust saab hiljem vaadata Eesti Panga veebilehelt. Seminaril on kohapeal võimalik esitada küsimusi konkursi korraldajatele.

Eesti Pank koos ERRi Lastejaama ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega kuulutasid välja laulupeo 150 aasta juubelile pühendatud laste ja noorte joonistuskonkursi, mille tulemusena valitakse välja 2019. aastal emiteeritava 2eurose mündi kujundus. Konkursist osa võtma on oodatud lapsed ja kuni 19-aastased noored. Konkursile saab töid esitada kuni 22. novembrini 2017. Võitja selgub rahvahääletuse tulemusel 2018. aasta kevadel! Konkursist saab rohkem teada SIIT!

Kõik on oodatud!

Seminari kava:

15.00 – 15.20 Eesti Panga muuseumi juhataja Triin Siiner tutvustab mündikonkursi tingimusi.

15.20 – 15.50 Eesti Panga sularaha- ja taristuosakonna juhataja Rait Roosve räägib sellest, kuidas saab kavandist münt. Millised etapid peab keskpank läbima enne, kui münt jõuab inimesteni? Millised on Eesti Panga kõige edukamad mündid? Miks euromüntidel on rahvuslik külg?

15.50 – 16.10 Eesti Panga raha analüütik – ekspert Meelis Metus tutvustab euroalal toimunud laste- ja noorte kujunduskonkursse ja nende võitjaid.

16.10 – 16.30  2019. aasta juubelilaulupeo peadirigent Peeter Perens tutvustab laulupidude lugu ja uue peo ideed.

Muuseumi külastamine ja seminarist osavõtt on tasuta. Avatud on muuseumipood.

Lisateave:

Eesti Panga muuseum

Tel: 668 0760

E-post: muuseum@eestipank.ee