Repertuaar

XII noorte tantsupidu “Mina jään”

Kalevi Keskstaadion
30. juuni kell 19:00 1. etendus
1. juuli kell 13:00 2. etendus
1. juuli kell 19:00 3. etendus

Algamine *
muusika ja sõnad Maian Kärmas
solist Ivo Linna

Noorte segarühmad
Jaanitulele
tantsu autor Ene Jakobson, lavastaja Helena-Mariana Reimann
muusika rahvalaul „Tulge tuld hoidma“, seade Tõnu Laikre, Meelika Hainsoo
solist Meelika Hainsoo

Tulge tulda hoidemaie
tantsu autorid Helena-Mariana Reimann, Ene Jakobson, lavastaja Helena-Mariana Reimann
muusika  rahvaviis „Juurika Jaani labajalg“, seade Indrek Kalda

SUVINE PÖÖRIPÄEV *
muusika ja sõnad Maian Kärmas
solistid Ivo Linna ja Jennifer Marisse Cohen, Jaagup Tuisk või Merit Männiste, Hardo Adamson

1.-2. klassi segarühmad
On meie keskel suvi **
tantsu autor ja lavastaja Agne-Kurrikoff-Herman
muusika Arne Oit, seade Jaak Jürisson, orkestratsioon Kristjan Priks
sõnad Ellen Niit, Märt Hunt

Tita tots **/***
tantsu autor Agne-Kurrikoff-Herman
muusika ja seade Olav Ehala
sõnad Juhan Viiding

Neiduderühmad
Heinalised
tantsu autor Ave Anslan, lavastaja Ulla-Helin Mengel
muusika rahvaviis “Piimanaiste polka”
seade ja solist Ruslan Trochynskyi

Väikesed võimlejad – 1.-5. klass
Sügiseootus **/***
tantsu autorid ja lavastajad Kadri Jukk, Nele Varendi
muusika ja seade Rein Rannap
sõnad Ott Arder

SÜGISENE PÖÖRIPÄEV *
muusika ja sõnad Maian Kärmas
solistid Ivo Linna ja Jennifer Marisse Cohen, Jaagup Tuisk või Merit Männiste, Hardo Adamson

2.-3. klassi segarühmad
Kooliteel *
tantsu autor ja lavastaja Liina Eero
muusika Priit Pajusaar “Laul Leiutajateküla koolist”, seade Kristjan Priks
sõnad Leelo Tungal

Oravakesed ***
tantsu autor ja lavastaja Liina Eero
muusika Tõnu Sestverk “Kitsesarve lugu” Margus Veenre ja Tarmo Kivisilla improvisatsioon
seade Kristjan Priks

7.-9. klassi segarühmad
Pärglipolka **/***
tantsu autor ja lavastaja Maido Saar
muusika rahvaviis “Pirupolka”, seade Arno Tamm

Kadrid-Mardid *
tantsu autor ja lavastaja Maido Saar
muusika Arno Tamm
sõnad Aapo Ilves
solistid Eeva ja Villu Talsi

Võimlemisrühmade koondkava
Puhas lumi **/***
tantsu autor ja lavastaja Reine Kotkas
muusika Mari Kalkun, seade Lauri Lüdimois
sõnad Paul Haavaoks
solist Mari Kalkun

TALVINE PÖÖRIPÄEV *
muusika ja sõnad Maian Kärmas
solistid Ivo Linna ja Jennifer Marisse Cohen, Jaagup Tuisk või Merit Männiste, Hardo Adamson

5.-6. klassi segarühmad
Talitrallirein **
tantsu autor ja lavastaja Rauno Zubko
muusika Kristjan Priks “Kumõška”

Näljamihkel **/***
tantsu autor Elo Unt, lavastaja Rauno Zubko
muusika rahvalaul “Näljapeks” ja rahvaviis “Mihkli esimene polka”
seade Arno Tamm ja ansambel Paabel
sõnad rahvaluule, Arno Tamm, Liisi Tamm

Suured võimlejad 1 ja 2
Jäälillemäng **
tantsu autor ja lavastaja Kersti Kull
muusika Ardo Ran Varres
sõnad Anzori Barkalaja
solist Liisi Koikson

Neiduderühmad
Külmapõli
tantsu autor Maria Uppin, lavastaja Ulla Helin-Mengel
muusika rahvaviis “Orjalaul”
seade ja esitaja ansambel Rüüt

Noorte segarühmad
Tulitilgad *
tantsu autor ja lavastaja Helena-Mariana Reimann
muusika ja sõnad Maian Kärmas, seade Erki Pärnoja
solistid Lenna ja Ott Lepland

KEVADINE PÖÖRIPÄEV *
muusika ja sõnad Maian Kärmas
solistid Ivo Linna ja Jennifer Marisse Cohen, Jaagup Tuisk või Merit Männiste, Hardo Adamson

3.-4. klassi segarühmad
Ojake ***
tantsu autor Ene Jakobson ja lavastaja Kristiina Siig
muusika ja sõnad Jaan Tätte “Ojalaul”, seade Kristjan Priks
solist Eeva Talsi

Kevadrõõm **/***
tantsu autor ja lavastaja Kristiina Siig
muusika Astrid Lõbin “Kevade marss” ja rahvaviis “Raabiku”, seade Arno Tamm
sõnad Evi Salm “Kevade marss”

Noorte segarühmad
Suvetuules
tantsu autor Ene Jakobson, lavastaja Helena-Mariana Reimann
muusika Janno Vesik „Meremäe valss“

Neiduderühmad
Päikesetervitus
tantsu autor Evelyn Uisk, lavastaja Ulla Helin-Mengel
muusika rahvaviis “Veere, päike!”, seade Ott Kaasik, Ürjo Jaama, Triinu Taul, Kaarel Liiv, Kristjan  Priks
solist Triinu Taul

Ühistantsud
Kullakera kandjad *
tantsu autorid ja lavastajad Margus Toomla, Karmen Ong
muusika ja sõnad Maian Kärmas
seade Maian Kärmas, Ahto Abner, Henno Kelp, Peeter Rebane, Eeva Talsi, Villu Talsi, Lauri Lüdimois, Kristjan Priks
solistid Lenna ja Ott Lepland

Oige ja vasemba
tantsu seade Ullo Toomi, lavastaja Margus Toomla
muusika rahvaviis “Oige ja vasemba”
seade ja esitaja Juhan Uppin

*XII tantsupeoks loodud teos
** XII tantsupeoks loodud tants
*** XII tantsupeoks loodud seade

Tantsupeo 1. etendusel laulavad Jennifer Marisse Cohen ja Jaagup Tuisk
Tantsupeo 2. ja 3. etendusel laulavad Merit Männiste ja Hardo Adamson