Rehatantsijate XII noorte tantsupeo ootuse lugu

Tallinna Inglise Kolledži neiduderühm ehk Rehatantsijad nagu neile meeldib end kutsuda alustas tegevust 2016. aasta veebruaris. Siis said algus väikese koosseisuga esimesed tantsutunnid, kuid plaanid tulevikuks on palju suuremad, kirjutab rühma liige Reti Kilvet.

Rühma kokku saamine

Idee rahvatantsurühm teha tuli eelnevate tantsu- ja laulupidudega seotud headest mälestustest. Plaanide tegemisest sai ühel hetkel tegelikkus, treeneri leidmiseni juhendas meid ema ning rahvariieteks otsustasime valida Emmaste neidude riided. Sealt olid pärit meie vanaema esivanemad. Riiete õmblemise otsustasime samuti enda peale võtta, sest ostmine olnuks liiga kallis.

Esialgu arvasime, et võiksime sobida segarühmaks. Kahjuks jäi see mõte ellu viimata, sest kaheksat tantsivat poissi me oma rühma ei leidnud. Kuna enamus tantsijaid õppis eelmisel kevadel veel Tallinna Inglise Kolledžis ja nii kooli huvijuht kui ka direktor olid meie mõttega päri, siis registreerisime tantsurühma Tallinna Inglise Kolledži Neiduderühmana ka suvel eesootavale XII noorte tantsupeole. Nii sai alguse ühe sõpruskonna rahvatantsurühm.

Rehatantsijad on kaksteist lahedat neidu. Enamus kuulis meie mõttest alles siis, kui kirjutasime juba konkreetse küsimusega, kes tahaks minna tantsupeole. Alati kui trenni tuleb keegi uus, võetakse teda vastu kui vana sõpra. Samuti on kõigil liikmetel trennis võimalus sõna võtta nii tantsude õppe, kostüümide kui ka esinemisvõimaluste asjus. Proovid on meie kõigi ühine aeg.

Treener Madli

Kevade lõpus oli suurel osal tantsurühma liikmetel kiire eksamite tegemise ja gümnaasiumi valikute aeg. Osa meie tantsijatest otsustas gümnaasiumisse minna Tallinna Prantsuse Lütseumi ja suur oli meie üllatus kui leidsime kooli kodulehelt uudise, et seal tegutseb tantsurühm Leesikad. Helistasime Leesikate juhile ja küsisime, kas neil oleks treenerit, kes võiks aidata ka meid juhendada. Nii leidsime Madli Telleri.

Emmaste rõivad

Rahvarõivaste etnograafiliselt korrektseks õmblemiseks pidime ühendust võtma Hiiumaal asuva Emmaste muuseumiga, kus asuvad ühed vanemad säilinud Emmaste rahvarõiva komplektid. Lahke muuseumitöötaja saatis meile pilte kleidi lõigetest ja erinevatest kujudest. Sellest oli suur abi, sest kohe saime hakata tellima kangaid ning alustada lõigete väljatöötamisega.

Kuigi kõik grupi liikmed ja Inglise Kolledži käsitööõpetaja aitasid õmblemisega, jäi enamus siiski meie ema teha. Kokku õmbles ta meile poole aasta jooksul valmis kaksteist pihikut, põlle, alusseelikut, kaksteist paari käiseid ja sama palju palmikuid. Tantsijate teha jäid nahast vööd ja kanga ettevalmistamine õmbluseks enne pliseerimist. Minu ülesandeks oli teha kaksteist komplekti vasest rõhtusid ja meie tädimehe abiga valmisid puuduvad rehad. Kingad ja sukkpüksid tellisime kõigile Inglismaalt.

Esinemised
Oleme oma lühikese tegevuse jooksul esinenud juba mitu korda, kuid meeldejäävamad on olnud esinemised tantsupeo tantsu “Heinalistega” Nordea kontserdimajas ja Estonia teatris. Nordeasse kutsuti meid esinema Tallinna Inglise Kolledži sügiskontserdile ja Estoniasse Eesti Võimlemisliidu 140 aastapäeva kontserdile.

Estonias esinesime suurel võimlejate Gümnafesti gaalal ja seekord juba täis rõivaste komplektis. Saime näha ka võimlejate etteasteid ja esinemiseks ettevalmistusi. Esinemine Estonias läks väga hästi ja meie esinemist näidati ka õhtustes spordiuudistes.

Ettevalmistus tantsupeo ettetantsimiseks

XII noorte tantsupeo esimene ettetantsimine on juba väga lähedal. Meil on enne seda plaanis veel paar esinemist. Vahepeal saime end proovile panna veel esimesel jõulupühal Raekoja platsil toimuval jõuluturul. Koolivaheaja lõpul soovime kokku saada ka kahepäevaseks tantsulaagriks. Anname endast kõik, et tantsud korralikult selgeks saada ja nii ennast kui tantsupeo korraldajaid oma tantsuga rõõmustada.

Reti Kilvet, Tallinna Inglise Kolledži Neiduderühm