Trükisoojad laulikud ootavad avamist

Esimesed XII noorte laulupeo laulikud on värskelt trükist tulnud ja jõudnud ka maakondadesse. Dirigentidele ja lauljatele on abiks: mudilaskooride-, lastekooride-, poistekooride ja noormeestekooride-, neidudekooride- ja segakooride laulik, ning samuti klaviiride kogumik laulude juurde kuuluvate klaverisaadetega ja saatefonogrammide CD.

Laulupeo muusikatoimetaja Kersti Seitami sõnul on kõik õppematerjalid, nii  laulikud kui noodid, saanud ilusa kujunduse, mis on pilkupüüdev ja samas hoolikalt läbimõeldud. “Iga sümbol ja iga värv on hoolikalt läbi mõeldud ning lähtub peo üldisest ideest ja visuaalsest identiteedist. Kesksel kohal on loomulikult meie peo peremärk ja sõnum “Mina jään””, ütleb Seitam.

“Oleme  püüdnud laulikud ja noodid muuta lauljale ja dirigendile mugavalt kasutatavaks. Kõikides laulikutes on noodist lugemise arendamiseks ja hõlbustamiseks lisatud astmenimed. Laulikus on igale lehele märgitud teose nimi, et kasutajal oleks soovitud laulu kiire ja käepärane leida. Laulikud on kujundatud traditsioonilises suuruses, et lauljatel oleks mugav nooti jälgida, samas ei ole noodiraamatud ülearu suured ning peaksid olema mugavad proovi või laulupeole kaasa võtmiseks. Dirigentide laulikud on tehtud rõngasköites, et laulikud noodialusel hästi lahti püsiksid” kirjeldab Seitam.

Kerstin Hallik selgitab, et iga laulik iseloomustab kindlat aastaaega ja see aastaaeg annab lauliku kaanele värvi, moodustades nii tervikuna aastaringi:
• Mudilaste laulik on varakevadine, esikaas roosakas ning illustratsioonideks taimed, putukad ning laulikus väikestele lauljatele abimeesteks viisk, põis ja õlekõrs. Viisk teeb avasõnad ehk annab hääle kätte, õlekõrs aitab laulusõnadel meeles püsida ja põis hoolitseb hea tuju eest.
• Lastekooride laulik on kevadine, esikaas roheline ning illustratsioonideks taimed, kõrred, pisikesed loomad. Laulud on tähistatud erinevate värvidega, laulude juurde on lisatud täiendavad tekstid ja illustratsioonid.
• Neiude laulik on suvine, esikaas kollane ning illustratsioonideks taimed, liblikad ja linnud. Laulud on tähistatud erinevate värvidega ning lisatud on meeleolu loovad illustratsioonid.
• Segakooride laulik on sügisestes toonides, esikaas oranž ning illustratsioonideks lehed ja taimed. Samuti siin on laulud on kujutatud erinevate värvidega ning juurde lisatud ka illustratsioonid.
• Poiste- ja noormeestekooride laulik on talvine, esikaas sinine ning illustratsiooniks talvised kõrred, puuoksad ja linnukesed.

Laulikud on toimetanud muusikatoimetaja Kersti Seitam koos kaastoimetaja Saari Tammega. Noodigraafika on teostanud Mari Amor, astmenimedega on laule varustanud Jana Perens. Laulikutes sisalduvad vahetekstid on koostanud Kadri Tiisel, Piret Kooli ja Saari Tamm. Noortepeo sõnumid on kirja pannud Sten Weidebaum ning nagu omanäoliseks kujundanud XII noortepeo kunstnik Kerstin Hallik.

Puhkpilli- ja sümfooniaorkestritele valmivad neli partituuri ja nende juurde kuuluvad partiid. Koondorkestritele on tulemas kaks partituuri ning samuti nende juurde kuuluvad partiid.

Õppimise hõlbustamiseks tulevad laulu- ja tantsupeo koduleheküljele veel sellel kevadel kuulamiseks enamiku teoste audiosalvestused.

Laulikutes ja nootides leiduvat repertuaari õpetavad peo üldjuhid sel kevadel repertuaariseminarides kollektiivijuhtidele ning 2017. aasta jaanuarist kuni maini kestvates maakondlikes kollektiivide eelproovides, kus peo kunstiline toimkond teeb Eestile peale kaks tiiru.

Koorijuhtide ja puhkpilliorkestrite repertuaariseminarid toimuvad 2.-3. aprillini Tartus ja Tallinnas. Sümfooniaorkestrite repertuaariseminarid toimuvad sügisel.

Vaata fotosid (autor: Kerstin Hallik) värsketest trükistest siit.